Rodak pokrzyżuje plan Prevcowi? Przedstawiamy faworytów MŚ w lotach narciarskich

Szymon Łożyński

Kenneth Gangnes

Biorąc pod uwagę wyniki z poprzednich lat na skoczniach mamucich, Norweg nie powinien znaleźć się wśród faworytów. Dwa sezony temu i na początku ubiegłego roku, podopieczny Alexandra Stoeckla nie błyszczał jednak także na dużych obiektach. Wystrzał formy Kennetha Gangnesa rozpoczął się od Letniego Grand Prix 2015. Norweg zajął w tym cyklu drugą pozycję, a świetną formę przeniósł na zimę. Łącznie, w tym sezonie główny zainteresowany stanął już sześć razy na podium. Tuż przed mistrzostwami świata 26-latek zajął drugie miejsce w Willingen. Ostatnie rezultaty każą umieścić skoczka w gronie ścisłych kandydatów do medali. Dopiero czwartkowe treningi i kwalifikacje pokażą jednak, czy na mamucie Gangnes także zaprezentuje swój najwyższy obecnie potencjał.

Puchar Świata 2015/2016: 3. miejsce
Puchar Świata w lotach narciarskich 2014/2015: 19. miejsce (52 pkt)