Grand Prix Katalonii hołdem dla Luisa Saloma

Łukasz Kuczera

Wzruszających scen nie zabrakło w wyścigu Moto3, który rozpoczął się po zakończeniu uroczystości upamiętniającej Luisa Saloma. Hiszpan jest obecnie rekordzistą tej kategorii, jeśli chodzi o liczbę zwycięstw. Wygrywał wyścigi tej serii dziewięciokrotnie.

Salom nigdy nie został jednak mistrzem świata Moto3. W roku 2012 przegrał walkę o tytuł mistrzowski z Sandro Cortese, a w kolejnym sezonie musiał uznać wyższość Mavericka Vinalesa. Jego jazda została jednak doceniona przez teamy z Moto2, bo już w roku 2014 razem z Vinalesem startował w tej kategorii w zespole Paginas Amarillas HP 40.

W Moto3 nadal obecni są jednak zawodnicy, którzy mieli okazję rywalizować o punkty z Salomem w tej kategorii. Na ich motocyklach i kaskach podczas niedzielnego wyścigu nie mogło zabraknąć elementów oddających hołd 24-latkowi.

- Dzięki Luis za wszystko! Odpoczywaj, gdziekolwiek jesteś. Będę za tobą tęsknić - przekazał Jorge Martin (na zdjęciu), który dotarł do Moto3 dzięki dobrym występom w Red Bull Rookies Cup. W tej samej serii sukcesy odnosił Salom.