)

Siódemka sezonu ENEA Ekstraligi

Rozgrywki ENEA Ekstraligi dobiegły końca, a portal SportoweFakty.pl wybrał najlepszych zawodników minionego sezonu. To absolutna drużyna marzeń, którą chciałby mieć każdy prezes.
Łukasz Witczyk

Greg Hancock (Grupa Azoty Unia Tarnów)
Obecny sezon był niezwykle udany dla Grega Hancocka. Amerykanin sięgnął po swój trzeci w karierze tytuł Indywidualnego Mistrza Świata, a w rozgrywkach ENEA Ekstraligi prezentował równą formę. "Grin" przed sezonem powrócił po rocznej do Grupy Azoty Unii Tarnów i transfer ten okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Mistrz świata nie zawodził na torze, a w parkingu wspierał swoich kolegów doświadczeniem.

Grupa Azoty Unia Tarnów jak burza przebrnęła przez fazę zasadniczą ENEA Ekstraligi. Jaskółki wygrały dwanaście spotkań, zanotowały jeden remis i odniosły jedną porażkę. Przed fazą play-off kontuzji doznali czołowi żużlowcy tarnowskiego klubu, a w gronie tym znalazł się Greg Hancock. Ostatecznie Jaskółki w półfinałach uległy Bykom, a dwumeczu o brązowy medal rozprawiły się ze SPAR Falubazem Zielona Góra.

Hancock był najskuteczniejszym zawodnikiem ENEA Ekstraligi. Amerykanin wystąpił w piętnastu meczach, w których wywalczył 150 punktów i 24 bonusy, a wziął udział w 75 wyścigach. Przełożyło się to na średnią 2,320 punktu na bieg.

Który z niżej wymienionych zawodników był najbardziej wartościowym zawodnikiem ENEA Ekstraligi?