Żużel. Unia Leszno zdominowała Drużynowe Mistrzostwa Polski. Ktoś im zagrozi?

Ostatnie lata tylko potwierdzają dominację Unii Leszno w tabeli wszech czasów Drużynowych Mistrzostw Polski na żużlu. Ekipa z Wielkopolski jest prawdziwym dominatorem i ciężko spodziewać się, aby ktoś w najbliższych latach zagroził ich pozycji.

Artur Babicz

8. Włókniarz Częstochowa - 4 tytuły DMP

Cztery mistrzowskie tytuły Włókniarza Częstochowa dały tej ekipie 8. miejsce w zestawieniu wszech czasów pod względem Drużynowych Mistrzostw Polski. Ekipa z województwa śląskiego w swojej historii oprócz czterech mistrzostw zdobyła trzykrotnie srebrny medal DMP oraz sześciokrotnie uplasowała się na najniższym stopniu podium.

Wydaje się, że lata 70. XX wieku to najlepszy okres w historii klubu. Jednakże ostatnie lata to coraz lepsze wyniki osiągane przez Włókniarza. W minionych rozgrywkach częstochowianie uplasowali się na podium i przed sezonem 2020 są uważani za najpoważniejszego rywala Fogo Unii Leszno w walce o Drużynowe Mistrzostwo Polski.

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Fogo Unia Leszno wygra Drużynowe Mistrzostwa Polski na żużlu w sezonie 2020?