Żużel. Tak minął tydzień. Trzęsienie w Toruniu z udziałem Bajerskiego. Dowhan mówi o Mejzie

"Tak minął tydzień" to zbiór najciekawszych informacji z mijającego tygodnia. Przypominamy, co ważnego wydarzyło się w ostatnich siedmiu dniach.

Jolanta Twarużek
Jolanta Twarużek
Tomasz Bajerski WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: Tomasz Bajerski
Poniedziałek

Tydzień rozpoczęliśmy od wywiadu z członkiem stowarzyszenia PSŻ-u Poznań. Grzegorz Struzik opowiedział nam m.in. o zmianach w zarządzie, rozliczeniu zobowiązań finansowych poznańskiego klubu oraz tegorocznych spektakularnych ruchach transferowych. Całą rozmowę z działaczem znajdziesz TUTAJ.

- Dzisiaj pukamy do drzwi pod nazwą "stabilność". Zaczyna to się dobrze układać. Chcemy tak klub zorganizować, żeby miało to - mówiąc kolokwialnie - ręce i nogi. Żeby nie było opóźnień w płatnościach. Chcemy zbudować wiarygodność, dzięki której różni partnerzy będą mogli obdarzyć nas zaufaniem - mówił w rozmowie z naszym portalem Grzegorz Habel p.o. prezesa Unii. Cały wywiad z nim przeczytasz TUTAJ. ZOBACZ WIDEO Żużel. Znany młodzieżowiec o zagranicznych juniorach: "To polska liga, więc niech startują Polacy".

W poniedziałek ukazał się również artykuł, w którym przybliżyliśmy postać Władysława Golloba. Znalazło się w nim kilka kontrowersyjnych historii związanych z "Klanem Gollobów" z lat 90. Kliknij TUTAJ.

Wtorek

Tego dnia dokonaliśmy analizy potencjału kadrowego poszczególnych zespołów w eWinner 1. Lidze. Przegląd został dokonany na podstawie średnich meczowych zawodników z ubiegłego sezonu. Więcej TUTAJ.

- Uważam, że Piła będzie dla mnie dobrym miejscem na rozpoczęcie polskiej kariery. Czuję, że jest to miejsce, w którym co tydzień mogę udowadniać swój potencjał i pozwalać sobie na dalsze postępy w mojej karierze - mówił w rozmowie z naszym portalem Broc Nicol, nowy zawodnik Polonii Piła. Całą rozmowę z Amerykaninem znajdziesz TUTAJ.

We wtorek na naszym portalu pojawił się również wywiad z Tomaszem Gollobem. Ekspert Canal+ skomentował m.in. tegoroczne okienko transferowe w PGE Ekstralidze oraz sytuację Maksyma Drabika. Rozmowę z mistrzem świata z 2010 roku przeczytasz TUTAJ.

- Rozmawiałem na ten temat wiele razy z Bartkiem i jego rodziną. Nie rozumiem fali hejtu i wypowiedzi niektórych działaczy. To młody chłopak. Ma dopiero 19 lat i z dnia na dzień stał się najgorętszym juniorskim nazwiskiem na rynku. To była dla niego zupełnie nowa rzeczywistość. Nie twierdzę, że nie popełnił żadnego błędu, bo być może to zrobił, ale bądźmy wyrozumiali i dajmy mu się uczyć. On pierwszy raz w swojej karierze podpisał kontrakt zawodowy. Być może w pewnym momencie ktoś mu źle doradził, ale ja nie ganiłbym aż tak tego chłopaka. Uważam, że niektóre reakcje są nieadekwatne do tego, co się wydarzyło - komentował sposób prowadzenia negocjacji przez Bartłomieja KowalskiegoPiotr MikołajczakCałą rozmowę z managerem ds. sportu Betard Sparty Wrocław przeczytasz TUTAJ.

Pisaliśmy również o rekordowej oglądalności telewizyjnej PGE Ekstraligi
odnotowanej w 2021 roku. Badanie przeprowadzone przez Pentagon Research wskazuje, że średnio jeden mecz żużlowy obserwowało ok. 143 tys. kibiców. Więcej o tegorocznych wynikach żużlowej oglądalności znajdziesz TUTAJ.

Środa

Tego dnia na naszym portalu pojawiła się rozmowa z Perem Jonssonem. Indywidualny mistrz świata z 1990 roku skomentował m.in. tegoroczne transfery i wypowiedział się na temat powstania U24 Ekstraligi. Rozmowę z legendą toruńskiego klubu znajdziesz TUTAJ.

W środę rozpoczęliśmy wielką debatę WP SportoweFakty, w której prezesi, trenerzy, zawodnicy oraz eksperci będą mieli okazję wypowiedzieć się na temat tego, jak ich zdaniem powinien wyglądać polski żużel. Goście debaty skomentują m.in. kwestię tego, ile drużyn powinna liczyć PGE Ekstraliga oraz w jakim systemie powinny być rozgrywane ligowe play-offy. Gości zaproszonych do udziału w debacie oraz jej tematy znajdziesz TUTAJ.

- Trochę czasu już minęło od podpisania przeze mnie kontraktu w Stelmet Falubazie. Byłem na wspólnym spotkaniu, a także spotkaniach ze sponsorami czy z prezydentem miasta. Mieliśmy też wspólną biesiadę pod Zieloną Górą. Wszystko wygląda fajnie, każdy jest chętny do pracy. Wiadomo, że to martwy okres i od każdego z nas zależy jak przygotuje się do sezonu. Pod tym względem nie będziemy mieć jednak problemów - mówił w wywiadzie z naszym portalem Krzysztof Buczkowski. Całą rozmowę z zawodnikiem przeczytasz TUTAJ.

W środę opublikowaliśmy również wywiad z nowym trenerem Aforti Startu Gniezno. Tomasz Fajfer opowiedział nam o swoich planach na nadchodzący sezon oraz skomentował sprawę braku własnych uprawień trenerskich. Wywiad ze szkoleniowcem znajdziesz TUTAJ.

Czwartek

- Rodzinie jest zawsze trudno walczyć w takiej sytuacji. Mam ogromną nadzieję, że każdy, kto może pomóc w tej sprawie, zrobi wszystko, żeby Karolina i Tomka córki otrzymały to, co jej mąż i ich ojciec wypracował ciężką pracą na torze. Przypomnę, że to właśnie ta praca i pasja pośrednio zabrały Tomka rodzinie i nam wszystkim - mówił Krzysztof Cegielski o wciąż nieuregulowanych zaległościach finansowych wobec Tomasza Jędrzejaka. Więcej o tym znajdziesz TUTAJ.

W czwartek pisaliśmy również o problemach Cellfast Wilków Krosno związanych z modernizacją stadionu. Radni miasta uchwalili na ten cel kwotę ponad 16 milionów złotych. Całość inwestycji ma być gotowa na listopad 2022 roku, jednak do tej pory nie został ogłoszony przetarg na podjęcie kolejnych prac modernizacyjnych. Sytuację dla naszego portalu skomentował Grzegorz Leśniak. Komentarze prezesa Wilków oraz szczegóły dotyczące sprawy znajdziesz TUTAJ.

- Problemy prywatne trenera rzutują na wizerunek naszego klubu. Chcemy, by trener je rozwiązał, bo to jest dla nas zły PR. Podtrzymuję, że widzimy go nadal w roli naszego trenera - mówił tego dnia w rozmowie z naszym portalem Przemysław Termiński. Komentarz prezesa toruńskiego klubu dotyczył problemów prywatnych trenera Tomasza Bajerskiego, które ujrzały w mijającym tygodniu światło dzienne w mediach oraz jego rezygnacji ze stanowiska. Więcej wypowiedzi właściciela Klubu Sportowego Toruń znajdziesz TUTAJ.

Tego dnia opublikowaliśmy również wywiad z Rafałem Osumkiem. Wychowanek częstochowskiego klubu skomentował tegoroczny wynik Eltrox Włókniarza Częstochowa w Ekstralidze oraz skład drużyny na nadchodzący sezon. Wypowiedział się również na temat powrotu Lecha Kędziory na stanowisko trenera. Rozmowę z byłym zawodnikiem przeczytasz TUTAJ.

Jak wynika z naszych analiz nowego składu Unii Tarnów na nadchodzący sezon, drużyna nie dysponuje żadnym zawodnikiem mogącym otrzymać status zastępowanego w pierwszej połowie rundy zasadniczej przyszłorocznych rozgrywek 2. Ligi Żużlowej. Więcej o tym TUTAJ.

Piątek

W związku z rezygnacją ze stanowiska trenera w toruńskim klubie przez Tomasza Bajerskiego doszło do rewolucji w sztabie szkoleniowym drużyny na nadchodzący sezon. Z informacji uzyskanych przez nasz portal wynika, że w Apatorze Toruń odpowiedzialność za pierwszą drużynę spocznie na Krzysztofie Gałańdziuku, a w klubie jako trener pracować będzie Jan Ząbik. Więcej o tym przeczytasz TUTAJ.

- Jestem w pełni rozliczony z tarnowskim klubem. Dotyczy to wszystkich podpisanych umów - mówił w rozmowie z naszym portalem Ernest Koza. Nowy zawodnik Aforti Startu Gniezno omówił również kwestie podpisania kontraktu z nowym klubem oraz wspomniał co nieco o swoich cela na nadchodzący sezon. Wywiad z Kozą przeczytasz TUTAJ.

W piątek w rozmowie z naszym portalem Robert Dowhan skomentował sprawę Łukasza Mejzy. Rozmowę z senatorem RP i byłym prezesem Falubazu Zielona Góra na temat wiceministra sportu znajdziesz TUTAJ.

Sobota

- Taki jest plan. Zobaczę jednak, jak uda mi się to wszystko poukładać. Najbardziej chodzi o finanse. To nie jest lekka sprawa, bo części i silniki są bardzo drogie. Ciężko jest na to wszystko zarobić, natomiast jestem dobrej myśli. Sprzęt to na ten moment najcięższa sprawa do przejścia. Kondycyjnie na pewno przygotuję się dobrze. Jak to jednak w każdym sporcie motorowym, sprzęt jest decydujący. Tu trzeba trochę powalczyć zimą, żeby jakoś to poukładać - mówił o powrocie do regularnej ligowej jazdy zawodnik Aforti Startu Gniezno. Zbigniew Suchecki w rozmowie z naszym portalem zdradził również szczegóły podpisania kontraktu warszawskiego z klubem. Cały wywiad przeczytasz TUTAJ.

Tego dnia na naszym portalu pojawiła się również rozmowa z Janem Krzystyniakiem. Były zawodnik skomentował tegoroczne okienko transferowe oraz wskazał kandydata do zdobycia mistrzowskiej korony w sezonie 2022. Wywiad znajdziesz TUTAJ.

Niedziela

Tego dnia na naszym portalu pojawił się obszerny wywiad ze Stanisławem Chomskim. Trener Moje Bermudy Stali Gorzów skomentował m.in. kwestie tego, jak obecnie wygląda rynek transferowy w polskim żużlu oraz powstanie Ekstraligi U-24. Rozmowę ze szkoleniowcem znajdziesz TUTAJ.

- Klub ma wszystkie karty w ręku, więc w tej chwili nie powinien robić nic. Tylko cierpliwie czekać. Moim zdaniem Holta powinien wziąć udział w sparingach na wiosnę. Dopiero na tej podstawie można by ocenić jego przydatność i zdecydować co dalej. Życie samo napisze scenariusz. Obecnie robienie planów z udziałem Holty mija z celem, bo to naprawdę zagadka - komentował dyspozycję Rune Holty, Marek Cieślak. Całą rozmowę z byłym trenerem kadry przeczytasz TUTAJ.

Czytaj także: Żużel. Gollobowi nie podobają się zmiany w Abramczyk Polonii? Kanclerz odpowiada i mówi o przyszłości Przyjemskiego
Czytaj także: Żużel. Duńczyk zadebiutuje w PGE Ekstralidze. Jeszcze nigdy nie przygotowywał się tak do sezonu


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×