• Janusz Kołodziej 1
  • Nicki Pedersen 3
  • Krzysztof Buczkowski 2
  • Kenneth Bjerre 0
Pedersen niezagrożony dojechał do mety na prowadzeniu. Goście skupili się na obronie remisu i znakomicie ustawili się parą. Bjerre bez szans na walkę o choćby punkt.
  • Greg Hancock 3
Hancock bez problemów poradził sobie z juniorami Fogo Unii. Leszczynianie ani na chwilę nie zagrozili Amerykaninowi. Vaculik z kolei po defekcie w ostatnim swoim biegu był bardzo wolny i odstawał od reszty stawki.
  • Nicki Pedersen 2
Pedersen długo walczył o drugie miejsce. Wywalczył je dopiero na trzecim okrążeniu, ale Hancock tak łatwo nie odpuścił i zaatakował na ostatnim łuku. Obaj zawodnicy niemal równo wpadli na metę. Sędzia długo oglądał powtórki i decyzję podjął dopiero po kilku minutach.
  • Martin Vaculik d
Defekt Vaculika na starcie. Z przodu stawki toczyła się walka o trzy punkty między dwójką juniorów. Górą przez cały bieg był zawodnik gospodarzy, jednak do ostatnich metrów próbował go atakować Gomólski.
  • Przemysław Pawlicki 0
Piękna jazda tarnowian parą od pierwszego okrążenia. Dramatyczna jazda zawodników z Leszna. Jechali tak daleko, że nie byli w stanie choć na moment zagrozić gościom.

• Nicki Pedersen Rezerwa taktyczna za Damian Baliński 2
Pedersen tasował się z Kołodziejem na pierwszym okrążeniu. Później jednak skutecznie odpierał ataki i nie dał się więcej wyprzedzić. Przerwa na równanie toru.
Bieg 9
Fogo Unia Leszno 20
3 : 3
34 Unia Tarnów
  • Grzegorz Zengota 1
  • Artiom Łaguta 0
Bieg bez większych emocji, kolejność ustawiła się już po starcie. Hancock znakomicie wystrzelił spod taśmy i był nieosiągalny dla Pedersena.
  • Piotr Pawlicki 1
Upadek Piotra Pawlickiego na wyjściu z pierwszego łuku. Młodszy z braci wstał o własnych siłach, powtórka w czteroosobowym składzie. Drugie podejście to znakomity start i rozegranie pierwszego łuku przez gości. Bez problemu ograli oni młodszego z braci Pawlickich. Przemysław z kolei jechał daleko z tyłu gdy zdefektował mu motocykl.

Ryga będzie gotowa na Grand Prix. W przyszłym roku zorganizuje półfinał DPŚ? (foto)
Bieg 7
Fogo Unia Leszno 16
1 : 5
26 Unia Tarnów
  • Nicki Pedersen 1
  • Piotr Pawlicki Rezerwa taktyczna za Grzegorz Zengota 0
Zawodnicy Jaskółek od startu na podwójnym prowadzeniu. Pedersen próbował atakować Gomólskiego, ale nic z tych ataków nie wychodziło. Na dodatek Duńczyk i Piotr Pawlicki przeszkadzali sobie na torze. Przerwa.
Bieg 6
Fogo Unia Leszno 15
3 : 3
21 Unia Tarnów
  • Przemysław Pawlicki 2
  • Tobiasz Musielak 1
Gospodarze z początku prowadzili podwójnie, ale Hancock wykazał się niebywałym sprytem i jednym atakiem na drugim okrążeniu awansował na prowadzenie.
Bieg 5
Fogo Unia Leszno 12
1 : 5
18 Unia Tarnów
  • Martin Vaculik 3
  • Damian Baliński d
Buczkowski upada na pierwszym łuku, ale całe szczęście szybko wstaje o własnych siłach. Powtórka w czteroosobowej obsadzie. W drugiej próbie sędzia przerwał bieg po lotnym starcie. Buczkowski otrzymał ostrzeżenie. Powtórka znów w pełnej obsadzie. Trzecia próba zakończyła się już sukcesem. Tym razem bezapelacyjnie wygrał Vaculik. Za nim początkowo jechał Bjerre, ale na drugim łuku wysunął się za szeroko i brutalnie wykorzystał to Buczkowski.

Frekwencja na stadionach w poprzedniej kolejce: Outsiderzy nie przyciągają tłumów
  • Przemysław Pawlicki 1
Kołodziej minął Przemka Pawlickiego na linii. Leszno od startu prowadziło podwójnie, jednak nie było szans obrony przed kapitalną akcją Koldiego. Przerwa na równanie toru.
Bieg 3
Fogo Unia Leszno 7
2 : 4
11 Unia Tarnów
  • Artiom Łaguta 3
  • Damian Baliński 2
Początkowo zanosiło się na remis w tym wyścigu, jednak na dystansie Baliński wywiózł Bjerrego i na trzecim okrążeniu Hancock bez problemu go wyprzedził. Zdecydowane zwycięstwo Łaguty.
Bieg 2
Fogo Unia Leszno 5
3 : 3
7 Unia Tarnów
  • Kacper Gomólski 3
  • Tobiasz Musielak 2
Gomólski wygrał start i nie dał szans swoim rywalom z Leszna. Do samego końca ścigał go Pawlicki, jednak równie blisko jechał Musielak i to on wjechał na metę drugi. Tor bardzo się kurzy.
Bieg 1
Fogo Unia Leszno 2
2 : 4
4 Unia Tarnów
  • Grzegorz Zengota 0
  • Krzysztof Buczkowski 1
Vaculik zdecydowanie najlepszy na starcie. Za nim początkowo ustawili się gospodarze, jednak na pierwszym okrążeniu Buczkowski przedarł się na trzecie miejsce, a potem naciskał Pedersena.

16:20 - W Lesznie trwa prezentacja. Na trybunach około 10 tysięcy kibiców. Wylosowano II zestaw startowy.

16:07 - Koniec próby toru.

16:01 - W próbie toru ze strony Byków uczestniczą Bjerre i Pedersen, zaś Jaskółki reprezentują Buczkowski i Gomólski.

15:48 - Powoli zapełnia się cały stadion. W Lesznie sprzedano komplet biletów na sektor rodzinny.

15:31 - Zawodnicy obu drużyn wrócili właśnie do parku maszyn z oględzin toru.

15:05 - Nad stadionem w Lesznie ładna pogoda, jest ciepło i świeci słońce. Składy potwierdzone.

Jak niedzielne mecze typują eksperci SportoweFakty.pl?