Euro 2016: czarna historia meczów z Niemcami. Czas podnieść się z kolan?

Bartosz Zimkowski

04.09.2015: Niemcy - Polska 3:1

Ostatni pojedynek pomiędzy nami a Niemcami. We Frankfurcie nie udało się nam choćby zremisować, chociaż trzeba od razu dodać, że nie złożyliśmy broni. Dość szybko Mario Goetze oraz Thomas Mueller postawili nas niemal pod ścianą. Jednak 9 minut przed przerwą Robert Lewandowski strzelił kontaktowego gola. Wszystko było możliwe.

Osiem minut przed końcem Goetze postawił kropkę "i". Przegraliśmy 1:3. Przed spotkaniem gwiazdor Bayernu Monachium Mario Goetze mówił, że bardzo siedziała w nim porażka z Polakami w Warszawie i chciał zrobić wszystko, żeby zrewanżować się. Udało mu się w stu procentach.

- Przegraliśmy, ale porażka jest dla mnie wtedy, kiedy nie wyciąga się wniosków - oznajmił Adam Nawałka.