Euro 2016: wybierz najlepszy mecz reprezentacji Polski

Redakcja
Redakcja

Polska pokonała Ukrainę 1:0 po pięknym golu Jakuba Błaszczykowskiego. To nie był wybitny mecz w wykonaniu Biało-Czerwonych. Pierwszy raz od mistrzostw świata w Meksyku, czyli po 30 latach, wyszliśmy jednak z grupy wielkiego piłkarskiego turnieju.

W Marsylii Polacy mieli dobrych kilka minut. Świetnie rozpoczęli mecz. Po trzech minutach powinni prowadzić 2:0, a Arkadiusz Milik i Robert Lewandowski cieszyć się ze swoich goli.

Nawałka w tym spotkaniu dał szansę kilku zawodnikom nominalnie rezerwowym. Najgorzej wypadł Piotr Zieliński, którego przed rozpoczęciem Euro 2016 kreowano na głównego reżysera gry reprezentacji Polski.

Z Ukrainą z bardzo dobrej strony pokazał się Błaszczykowski. Zapewnił nam zwycięstwo.

Polacy wyszli z grupy i w meczu 1/8 finału zmierzyli się ze Szwajcarią.

Ukraina - Polska 0:1 (0:0)
0:1 - Jakub Błaszczykowski 54'

Ukraina: Andrij Piatow - Artem Fedecki, Jewhen Chaczeridi, Ołeksandr Kuczer, Bohdan Butko - Rusłan Rotan (90+2' Anatolij Tymoszczuk), Taras Stepanenko - Andrij Jarmolenko, Ołeksandr Zinczenko (73' Wiktor Kowalenko), Jewhen Konoplianka - Roman Zozulja.

Polska: Łukasz Fabiański - Thiago Cionek, Kamil Glik, Michał Pazdan, Andrzej Jędrzejczyk - Tomasz Jodłowiec, Grzegorz Krychowiak - Piotr Zieliński (46' Jakub Błaszczykowski), Arkadiusz Milik (90+3' Filip Starzyński), Bartosz Kapustka (71' Kamil Grosicki) - Robert Lewandowski.

Żółte kartki: Rusłan Rotan, Ołeksandr Kuczer (Ukraina) oraz Bartosz Kapustka (Polska).

Sędziował: Svein Oddvar Moen (Norwegia).