Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

UEFA rozmawia o Euro 2020, Lidze Mistrzów i Lidze Europy NA ŻYWO

Relację prowadzi : autor:
Sebastian Szczytkowski

Ekstraklasa SA wydała komunikat, w którym poza powtórzeniem rozwiązań przyjętych przez UEFĘ, dodaje: "Decyzje o ewentualnym terminie dokończenia rozgrywek będą podejmowane indywidualnie przez poszczególne ligi i federacje. Oczywiście, trzeba się tez liczyć, iż rozgrywek nie uda się wznowić w terminie pozwalającym na ich dokończenie w datach, zasugerowanych dziś przez UEFA".

Skomentuj 0

Baraże o awans do mistrzostw Europy zostały zaplanowane na czerwiec. Z coraz krótszego już kalendarza w europejskich ligach zostaną w takim wariancie wyłączone aż dwa tygodnie.

 

Skomentuj 0

Jednym z rozpatrywanych wariantów, choć głównie w medialnych spekulacjach, jest zakończenie sezonu w PKO Ekstraklasie po rundzie zasadniczej. Jest to pewna możliwość, dająca przewagę nad innymi ligami, a może okazać się konieczność.

 

Skomentuj 0

Tomasz Zimoch ma nadzieję, że doświadczenia zdobyte przez Zbigniewa Bońka będą wykorzystane przez jego następcę. Dziennikarz przypomina, że przygotowania do Euro 2021 będzie już nadzorować nowy zarządca piłkarskiej centrali.

 

 

Skomentuj 0

Trochę spoza piłkarskiego podwórka, ale tylko trochę, ponieważ częścią igrzysk olimpijskich jest przecież turniej piłkarski. "MKOL pozostaje w pełni zaangażowany w igrzyska olimpijskie Tokio 2020. Do igrzysk pozostały ponad cztery miesiące, nie ma potrzeby podejmowania drastycznych decyzji na tym etapie, a wszelkie spekulacje w tym momencie przyniosą efekt przeciwny do zamierzonego" - czytamy w opublikowanym przez MKOL komunikacie.

 

   
Skomentuj 0

UEFA uspokoiła tych, którzy już zakupili bilety na mecze Euro, a także klientów hotelowych, którzy w tym roku nie będą uczestniczyć w ogromnej imprezie piłkarskiej. Wartość ich biletów oraz pakietów zostanie zwrócona w stu procentach. Szczegóły zwracania pieniędzy zostaną przekazane w bliskim czasie.

 

Skomentuj 0
 • Jerzy Brzęczek w tym roku nie musi się martwić przygotowaniami do Euro 2020. Dobrze to czy źle - zobaczymy.

   

  Skomentuj 0

  "Stworzona została grupa robocza z udziałem przedstawicieli lig oraz klubów w celu zbadania rozwiązań, które pozwolą na zakończenie bieżącego sezonu" - UEFA z pewnym opóźnieniem, ale przedstawia wypracowane we wtorek decyzje.

  Skomentuj 0

  Euro po raz pierwszy w historii zostanie rozegrane w nieparzystym roku.

   

  Skomentuj 0

  Lawinowe zmiany w kalendarzu. Tłumaczy Jakub Kwiatkowski z PZPN: - W takim przypadku eliminacje mistrzostw świata rozpoczną się w marcu 2021, czyli terminowo. Jedynie należałoby poszukać nowych dat na spotkania kwalifikacyjne w czerwcu przyszłego roku, ale UEFA przewiduje też termin sierpniowy - mówi portalowi WP SportoweFakty.

   

     

   

  Skomentuj 0