Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Oberstdorf 2021. Norweski dziennikarz stawia na Graneruda. Typ na drużynówkę zaskakuje

Grono faworytów do medali mistrzostw świata w skokach narciarskich jest bardzo szerokie, dlatego o typy zapytaliśmy dziennikarzy z Norwegii, Niemiec i Polski.
PS

Konkurs indywidualny - skocznia normalna

Simen Lønning (Nettavisen): Halvor Egner Granerud

W skokach narciarskich nigdy nie można brać czegoś za pewnik, ale widzę Halvora jako wielkiego faworyta ze względu na jego cały sezon. Halvor jest bardzo konsekwentny i osiąga znakomite wyniki. Myślę, że udowodnił w Rasnovie, że potrafi skakać również na normalnej skoczni. Uważam, że jego największym rywalem będzie Kamil Stoch. Ma bardzo duże doświadczenie, które w takiej imprezie może okazać się ważne. Niemniej nadal uważam Halvora za faworyta.

Konstanze Schneider (skispringen-news.de): Halvor Egner Granerud

Trudno wskazać tu jednego konkretnego faworyta. W moim gronie jest ich aż czterech. Uważam, że Granerud jest faworytem do wygranej na obu skoczniach. Ma taką formę, że nie ma większego znaczenia, gdzie skacze. Ale i Dawid Kubacki będzie bardzo mocny na tym obiekcie, więc kto wie - może uda mu się obronić tytuł. 

Szymon Łożyński (WP SportoweFakty): Dawid Kubacki

Stawiam na Dawida, bo jest stworzony do takich skoczni. Potężne odbicie, a do tego ustabilizował formę. Stawiam, że medal zdobędzie też Stoch, bo mocno nadrobi notami nad resztą stawki.

Czytaj także: Oberstdorf 2021. Wielki przywilej reprezentacji Polski przed pierwszym konkursem

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
WP SportoweFakty
Zgłoś błąd
Komentarze (1)
 • Judenrat45 Zgłoś komentarz
  Też mi zaskakujące. Zwycięzcy zostali wskazani bez sprzecznie. Norwegowie. Może gdyby była drużynówka na normalnej skoczni to byśmy powalczyli o złoto. Na dużej możemy być ciężko
  Czytaj całość
  zdziwieni, jak i zawodnicy. Dawid skacze dobrze ale nie najlepiej. Kamil na dużych obiektach jest niestabilny. Żyła mistrz jednego skoku a Stęki potrafi zaprzepaścić przewagę. Kuba na dzień dzisiejszy średnio Klemens jeszcze słabiej. I tu upatruje się faworytów? Liczy się podia bo brak zwycięstw jest aż nad to widoczny. Daję im przy odrobinie szczęścia 3 miejsce a to wiadomo oznacza, że znowu przegrali. Indywidualnie zwycięstw nie wróżę. Przekonamy się czy rację ma balonik, czy realnie patrzący kibic.