Pochwała, Cieślar i inni - oto polscy kombinatorzy, którzy zdobyli medale Uniwersjady w XXI wieku

Piotr Ziemka

Adam Cieślar

W konkursie rozegranym 16 grudnia 2013 roku podczas Uniwersjady w Trentino Shimizu zdobył 1,4 punktu więcej od Cieślara. Po rozpoczynającym zmagania biegu ze startu wspólnego Polak zajmował szóstą lokatę, a Japończyk znajdował się tuż przed nim. Gdy zakończyła się pierwsza seria skoków reprezentant Polski był drugi w klasyfikacji. Na tym miejscu pozostał do końca, a zawodnik z Kraju Kwitnącej Wiśni awansował z trzeciej pozycji na najwyższy stopień podium.

Trzy dni wcześniej, kiedy zawodnicy najpierw skakali, a później biegli, było odwrotnie - Cieślar triumfował, Shimizu zaś został sklasyfikowany na trzecim miejscu. 18 grudnia 2013 obchodzący wtedy swoje 22. urodziny kombinator z Polski triumfował również w konkursie drużynowym. Zaatakował wtedy 1500 metrów przed metą, a próbujący go gonić Shimizu oraz Emil Vilhelmsen upadli.

W Szczyrbskim Plesie (Jeziorze) przedstawiany zawodnik zdobył dwa złota i w Kazachstanie będzie bronił mistrzowskich tytułów w obu konkurencjach indywidualnych. W styczniu 2017 roku lepsze wyniki w konkursach Pucharu Świata miał jednak przedstawiany na kolejnej stronie inny z podopiecznych trenera Wantuloka.

Czy Paweł Słowiok zdobędzie medal Uniwersjady w 2017 roku?