KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Tak dobrze jeszcze nie było! - podsumowanie startu polskich skoczków narciarskich na ZIO 2014

Dwa złota Kamila Stocha i otarcie się drużyny o podium. Tak dobrze polscy skoczkowie narciarscy podczas igrzysk olimpijskich jeszcze nie wypadli.

Dawid Góra
Dawid Góra

Przed igrzyskami olimpijskimi w Soczi kibice nad Wisłą doskonale zdawali sobie sprawę z szans Kamila Stocha na złoty medal. Również po rozważaniach ekspertów niemal zawsze konkluzja była taka sama - "złoto". Szczególnie, że sukcesy zawodnika z Zębu jeszcze przed rozpoczęciem święta sportów zimowych sprawiały, iż apetyt rósł nieustannie. W Willingen Stoch wygrał w końcu dwa konkursy - ten niedzielny różnicą 13,5 punktu! Jak się okazało, nie były to dobre złego początki, a tylko przedsmak historycznych chwil w karierze lidera kadry Łukasza Kruczka.

Podczas konkursu olimpijskiego na skoczni normalnej, Stoch już w 1. serii postraszył konkurentów (osiągnął odległość 105,5 m). Adam Małysz nie miał wątpliwości, że po takiej próbie, "złoto" jest już na wyciągnięcie ręki. Mistrz świata z Predazzo miał przewagę 6,2 punktu, co na obiekcie HS-106 jest wynikiem wręcz fenomenalnym. W 2. odsłonie konkursu nasz lider tylko potwierdził swoją znakomitą dyspozycję. 103,5 m w zupełności wystarczyło nie do tego, aby zwyciężyć, ale aby zdominować rywali! Ostatecznie zawodnik urodzony w Zakopanem wygrał różnicą 12,7 punktu!

Polak nie dał szans pozostałym skoczkom także podczas konkursu indywidualnego na dużym obiekcie, choć tutaj nie triumfował już tak przekonywająco. W 1. serii nasz reprezentant pofrunął na odległość 139, zaś w drugiej 132,5 m. Drugi, nieco krótszy skok sprawił, że końcówka zawodów była niezwykle emocjonująca. Po nerwowym oczekiwaniu na ostateczne wyniki okazało się jednak, że Stoch został dwukrotnym mistrzem olimpijskim! Tym razem przewaga wyniosła 1,3 "oczka". Kamil Stoch osiągnął to, czego nigdy nie udało się wywalczyć Adamowi Małyszowi. Zrobił to nawet dwa razy w ciągu tygodnia! Po startach samego zawodnika z Wisły, już było wiadomo, że Soczi w sposób szczególny przejdzie do historii sportów zimowych w Polsce.


Oglądaj skoki narciarskie w WP Pilot!

Co zrobiło na Tobie największe wrażenie podczas startów polskich skoczków na igrzyskach olimpijskich w Soczi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (2)
 • cop Zgłoś komentarz
  Dobrze ze mamy paru genialnych sportowców ,moze ze trzech,reszta proszę
  Czytaj całość
  posłuchać. http://sport.wp.pl/kat,1039839,title,Chruscicki-po-Soczi-na-jaw-wyszla-mizeria-polskiego-sportu,wid,16431491,wiadomosc.html
  • yes Zgłoś komentarz
   Faktycznie, każdy musi przyznać, że ta dobrze jeszcze nie było. Tekst dotyczy skoczków, lecz na sprawę rzeba spojrzeć "kompleksowo". Nie zawsze jedzie na igrzyska zimowe 56+16 w sumie 72
   Czytaj całość
   (może około - jedna osoba więcej lub mniej) osób towarzyszących.