Mecze z Węgrami i Rosją to nie wyjątki! Polki uwielbiają horrory!

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Karolina Szwed-Orneborg zagrywa do Patrycji Kulwińskiej

Polska - Francja 22:21 (11:8) / 1/4 finału MŚ 2013 w Serbii

Trzy dni po meczu z Rumunią Biało-Czerwone w ćwierćfinale mistrzostw zmierzyły się z Francuzkami. - Spróbujemy sprawić, żeby Francuzki miały problemy, ale żeby tak się stało, potrzebujemy naszej super obrony - mówił przed meczem Kim Rasmussen. Polki nie zawiodły go. W pierwszej połowie rywalki rzuciły im tylko osiem bramek i na przerwę Biało-Czerwone zeszły prowadząc 11:8.

Po zmianie stron przeciwniczki zaczęły jednak przejmować inicjatywę. W 58. minucie przegrywały już tylko 20:21, a na domiar złego dwuminutową karę otrzymała Karolina Kudłacz-Gloc. Chwilę później (już przy wyrównanych składach, "dwójkę" ujrzała bowiem jedna z rywalek) z prawego skrzydła pomyliła się Katarzyna Koniuszaniec...

Do końca meczu pozostawało 100 sekund, a Francuzki miały piłkę na remis. Na nasze szczęście Allison Pineau, najbardziej doświadczona z rywalek, zanotowała jednak stratę. Polki spokojnie rozegrały swoją akcję i wkrótce za sprawą Karoliny Siódmiak zadały decydujący cios. Półfinał stał się faktem!

---> Historyczny sukces! Polki w półfinale mistrzostw świata! (relacja)

Który ze wspomnianych meczów dostarczył najwięcej emocji?