DPŚ
23 lip 2016 19:00
Zakończony
1. Reprezentacja Polski 39
2. Reprezentacja Danii 34
3. Reprezentacja Rosji 29
4. Reprezentacja Czech 18
Szczegółowe wyniki
Reprezentacja Polski
39
Nr Zawodnik 1234567 Suma
1 Maciej Janowski 2 1 2 w 2 7
2 Patryk Dudek 3 3 1 2 2 11
3 Piotr Pawlicki 3 1 2 3 3 12
4 Bartosz Zmarzlik 1 2 3 3 w 9
5 Krystian Pieszczek 0
Reprezentacja Danii
34
Nr Zawodnik 1234567 Suma
1 Kenneth Bjerre 2 2 d - 2 6
2 Leon Madsen 1 3 3 d 3 10
3 Michael Jepsen Jensen 2 2 3 w 4 1 10
4 Niels Kristian Iversen 2 1 w 2 3 8
5 Frederik Jakobsen 0
Reprezentacja Rosji
29
Nr Zawodnik 1234567 Suma
1 Wiktor Kułakow 0 1 0 - - 1
2 Emil Sajfutdinow 3 0 3 3 6 3 15
3 Andriej Kudriaszow 1 3 0 0 1 0 5
4 Artiom Łaguta 0 2 2 2 2 8
Reprezentacja Czech
18
Nr Zawodnik 1234567 Suma
1 Josef Franc 0 0 - 1 1 2
2 Matej Kus 1 0 1 1 0 3
3 Eduard Krcmar 0 0 1 1 0 2
4 Vaclav Milik 3 3 2 2 1 1 11
5 Zdenek Holub 0
Bieg 20

Bardzo dobrze wystartował Patryk Dudek, ale od razu zaczął atakować go Sajfutdinow. Na szczęście dla nas Jensen nie znalazł odpowiedniej prędkości jadąc z tyłu. Polska w finale DPŚ!

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 19

Świetny start Piotra Pawlickiego, ale na drugie miejsce wyjechał Kenneth Bjerre, który przedarł się na nie podczas pierwszego okrążenia. Polak na szczęście jechał bardzo szybko i odniósł piekielnie cenne zwycięstwo dla naszej reprezentacji.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 17
Andriej Kudriaszow Rezerwa taktyczna za Wiktor Kułakow
1

Najlepiej ze startu Leon Madsen. Duńczyk od razu objął prowadzenie. Janowski podążał ostatni, ale najpierw na wejściu w drugi wiraż wyprzedził Kudriaszowa a chwilę później Mateja Kusa.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 13

Prowadzenie po starcie objął Vaclav Milik, który założył Nielsa Kristiana Iversena. Czech skupił się na Duńczyku, co wykorzystał Zmarzlik przedzierając się na czoło stawki przy krawężniku. Czech był jednak bardzo szybki i zawzięcie ścigał Zmarzlika, z którym zrównał się na przedostatnim okrążeniu. Milik swoje szarże przypłacił stratą drugiej lokaty na rzecz Iversena.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 12

Patryk Dudek jechał przez moment ostatni, ale na wyjściu z pierwszego łuku Polak przedarł się na drugą lokatę. Stracił ją jednak na rzecz Milika już na kolejnym wirażu. Pewne zwycięstwo odniósł Jepsen Jensen. Przerwa.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 10
Vaclav Milik Rezerwa taktyczna za Josef Franc
2

Pawlicki na pierwszym łuku walczył z Madsenem, ale górą okazał się być Duńczyk. Na drugim wirażu Polaka wyprzedził Vaclav Milik. Pawlicki szukał odpowiedniego dla siebie toru jazdy w tym biegu. Na wyjściu z przedostatniego łuku wykorzystał on błąd Milika, któremu podniosło maszynę.

Vaclav Milik jako joker.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 8

Najlepiej sprzed taśmy wyruszyli Leon Madsen i Bartosz Zmarzlik. Polak był szybszy niż w swoim pierwszym starcie i zawzięcie ścigał Duńczyka, jednak ten również był szybki, nie popełniał błędów i dowiózł 3 "oczka" do mety. Zmarzlik na ostatnim łuku zaatakował po szerokiej, ale zabrakło mu niewiele, by przy bandzie przecisnąć się przed Madsena. Przerwa.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 7

Pawlicki próbował na pierwszym łuku wcisnąć się między Bjerre a Milika, lecz ta sztuka mu się nie udała. Cała czwórka jechała blisko siebie zwłaszcza przez pierwsze okrążenie. Później znów daleko odjechał Vaclav Milik. Za jego plecami Pawlicki stoczył zacięty bój z Kennethem Bjerre do samej mety.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 6

Start wyglądał na nierówny, prawdopodobnie były problemy z maszyną startową, ale wyścig nie został przerwany. Wygrał nieoczekiwanie Kudriaszow, który najlepiej pojechał na 1. łuku. Janowski jechał drugi, ale na dystansie wyprzedził go Jepsen Jensen.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 5

Patryk Dudek był bardzo szybki na dojeździe do łuku i zdołał założyć Nielsa Kristiana Iversena. Na wyjściu z pierwszego wirażu Duńczyka minął też Artiom Łaguta. Rosjanin był szybki i ścigał Polaka, jednak Dudek nie popełniał błędów i po raz drugi tego dnia wygrał.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 4

Najszybciej wystartował Piotr Pawlicki, który natychmiast znalazł się na prowadzeniu. Polak musiał mieć się na baczności, bowiem szybki był za jego plecami Iversen. Przerwa. Po 1. serii prowadzą Polacy z dorobkiem 9 punktów, drudzy są Duńczycy - 7, Rosjanie i Czesi po 4 "oczka".

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 3

Bartosz Zmarzlik przeciskał się na pierwszym łuku przed Emila Sajfutdinowa, jednak Rosjanin, który delikatnie wyniósł się szerzej, nabrał tam prędkości i wyjechał na czoło stawki. Na drugim łuku po szerokiej Jensen wyprzedził Zmarzlika.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 2

Kenneth Bjerre próbował założyć się na pierwszym łuku na Patryka Dudka, ale Polak umiejętnie poszerzył tor jazdy Duńczykowi i wysunął się na czoło stawki. "Duzers" ostatecznie odniósł pewne zwycięstwo.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 1

Równy start całej czwórki. Prowadzenie objął Vaclav Milik, który dojechał do krawężnika i odjechał rywalom. Madsen na drugim łuku wyprzedził Łagutę i ścigał Janowskiego.

19:03 - Uczestnicy pierwszego biegu wyjechali na tor.

18:53 - Zawodnicy wrócili już do parku maszyn. Wkrótce 1. wyścig.

18:51 - Trwa prezentacja.

18:48 - Zawodnicy wyjechali do prezentacji.

18:34 - W Vojens słonecznie i ciepło. W parku maszyn gwarno, bowiem rozgrzewane są motocykle uczestników tych zawodów.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 9

Bartosz Zmarzlik pewnie wystartował z pierwszego pola, dojechał do krawężnika na pierwszym łuku i wysunął się na zdecydowane prowadzenie. Na drugim wirażu defekt motocykla na końcu stawki zanotował Kenneth Bjerre. Tor w przerwie został solidnie zroszony i podążający za Zmarzlikiem zawodnicy otrzymują solidną szprycę.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 11

W powtórce Maciej Janowski prowadził tylko przez niespełna pierwsze okrążenie, bowiem na wyjściu z drugiego wirażu napędzający się po szerokiej Emil Sajfutdinow wysunął się na czoło stawki.

Na prostej przeciwległej startowej motocykla nie opanował Iversen, który zahaczył już o drewnianą część bandy. Bieg przerwany. Duńczyk cały czas siedzi na torze. Iversen o własnych siłach wraca do parku maszyn, ale w powtórce nie pojedzie, bowiem został wykluczony.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 14

W powtórce po starcie prowadził Artiom Łaguta, ale napędzający się po szerokiej Piotr Pawlicki na drugim wirażu przyciął do krawężniku i wysunął się na czoło stawki.

Upadł na pierwszym łuku Michael Jepsen Jensen. Bieg przerwany. Dla Duńczyka zabrakło miejsca. Łaguta, Jensen i Pawlicki wystartowali równo. Polak ścinał do krawężnika, natomiast Rosjanin powalczył z Jensenem na łokcie. Ten moment wytrącił Duńczyka z równowagi. Mimo że sytuacja działa się na pierwszym łuku, sędzia Susanne Huttinger postanowiła wykluczyć reprezentanta Danii. Jepsen Jensen do parku maszyn wrócił o własnych siłach.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 15

Defekt na pierwszym łuku zanotował Leon Madsen. Pewne zwycięstwo odniósł Emil Sajfutdinow, który przyjechał kilkanaście metrów przed Patrykiem Dudkiem.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 16
Emil Sajfutdinow Rezerwa taktyczna za Wiktor Kułakow
6
Michael Jepsen Jensen Rezerwa taktyczna za Kenneth Bjerre
4

Ponownie najlepiej ze startu Rosjanin. Na pierwszym łuku Franc przez moment zagrażał Jensenowi, ale ten prędko się z nim uporał i starał się następnie dogonić Sajfutdinowa. Przerwa.

Lepiej w powtórce wystartował Emil Sajfutdinow, który objął prowadzenie. Bieg został jednak przerwany po pierwszym okrążeniu, bowiem... fragment taśmy startowej wisiał na torze. Wjechali w nią zawodnicy. Na szczęście nikomu się nic nie stało.

Tym razem na pierwszym wirażu przewrócił się Maciej Janowski. Wyścig przerwany. Polak zanotował uślizg po tym, jak wyjechał przed niego Jepsen Jensen. Janowski o własnych siłach wraca do parku maszyn, ale został wykluczony z powtórki.

Emil Sajfutdinow jako joker. W zespole duńskim jokerem Michael Jepsen Jensen.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 18

W powtórce kapitalny pojedynek stworzyli Iversen i Łaguta. Rosjanin wyprzedził Duńczyka na pierwszym okrążeniu, ale ten zrewanżował mu się na następnym "kółku". Tym samym Polacy mają już tylko punkt przewagi nad Duńczykami.

Bartosz Zmarzlik łokciem po starcie potraktował Nielsa Kristiana Iversena. Duńczyk upadł na pierwszym łuku. Bieg został przerwany. Iversen natychmiast podniósł się z toru. Polak został wykluczony z powtórki.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja