PŚ w Planicy: Skład Polaków na finałowe zawody

Szymon Łożyński

Piotr Żyła

W poprzednim sezonie cieszynianin, zwłaszcza w pierwszych konkursach, był liderem polskiej reprezentacji. Rok później brązowy medalista mistrzostw świata z Val di Fiemme i Falun przeżywał jeden z największych kryzysów formy w swojej karierze. Po fatalnym początku, kiedy do 64. Turnieju Czterech Skoczni Piotr Żyła zdobył zaledwie 26 oczek za 17. i 19. miejsce w Niżnym Tagile. Po fatalnych zawodach w Oberstdorfie (48. pozycja) główny zainteresowany został wycofany z dalszej rywalizacji. Spokojne treningi niewiele pomogły, bowiem po powrocie do Pucharu Świata uczestnik IO w Soczi nadal był i jest daleki od swojej wysokiej dyspozycji. Tak naprawdę jedynym udanym konkurs dla Żyły w tym sezonie była niedzielna rywalizacja na Vikersundbakken, kiedy zajął 12. pozycję.

Puchar Świata 2015/2016: 35. miejsce (89 pkt)