49
3 : 3
41

WILKI KROSNO W PGE EKSTRALIDZE 2023!!!

Tungate dwoił się i troił, by wyprzedzić jadącego na trzecim miejscu Milika. Australijczyk jednak nie dał rady!

38

Fatalny karambol Szczepaniaka i Fricke'a. Na wejściu w drugi łuk doszło do kontaktu Szczepaniaka i Fricke'a. Obaj zawodnicy z ogromnym impetem wpadli w dmuchaną bandę. Szczepaniak opuszcza tor o własnych siłach. Fricke nadal jest opatrywany przez ratowników medycznych. Fricke wykluczony z powtórki. Australijczyk wsiada do karetka o własnych siłach. Trwa przerwa na wymianę segmentu dmuchanej bandy. Fricke udał się na badania do szpitala. Przerwa dobiega końca. Za moment jedziemy dalej.

Znowu bieg przerwany! Upadek Buczkowskiego na pierwszym łuku. Musielak odsunął się od krawężnika i dotknął deflektor Buczkowskiego. Jest decyzja. Powtórka w trzech.

Musielak na pierwszym łuku pojechał szeroko, dzięki czemu nabrał prędkości i wyjechał na czoło stawki! Następnie odbić pierwszą pozycję starał się Buczkowski, jednak nie dał rady. Krosno jest bliżej PGE Ekstraligi!

Rezerwa taktyczna: Milik za Musielaka

Po wyjściu z pierwszego łuku krośnianie mieli nawet szanse na podwójne zwycięstwo. Buczkowski jednak na drugim łuku był już przed Milikiem, a za Czecha zabierał się także Fricke. Australijczyk próbował wszystkiego, atakował z każdej strony, jednak nie dał rady.

Rezerwa taktyczna: Karczewski za Sadurskiego

Świetnie ze startu gospodarze, którzy wyjechali na podwójne prowadzenie. Rew jeszcze na pierwszym łuku wykorzystał to, że przy krawężniku miejsce zostawił Mencel. Australijczyk przejechał "po kredzie" i przeszedł na drugą lokatę. Z tyłu do Mencela zbliżał się Karczewski, jednak do mijanek nie doszło.

28

Niespotykana sytuacja! Szczepaniak i Kvech ustawili się tak blisko siebie, że tuż przed samym startem doszło do "walki" na łokcie. Protasiewicz po raz kolejny udowadnia, że zasługuje na miano legendy. Wydawało się, że Falubaz wygra 4:2, ale 47-latek nie złożył broni i kąsał Milika. Udało mu się to na trzecim okrążeniu, dzięki czemu w dwumeczu mamy remis.

27

Lebiediew show! Łotysz przez cały bieg skracał dystans do Kvecha. Zawodnik gości dopiął swego na trzecim okrążeniu atakiem po szerokiej. Czech na ostatnim łuku ostro próbował wejść pod Lebiediewa, jednak bez skutku.

Rezerwa taktyczna: Lebiediew za Karczmarza

Co tu się wydarzyło! Na pierwszym łuku doszło do sporego zamieszania. Najlepiej na tym wyszli goście, którzy wyszli na podwójne prowadzenie. Za atakowanie szybko zabrał się Protasiewicz, który wyprzedził Lebiediewa i rzucił się w pogoń za Milikiem. Czech jednak obronił pozycję.

153
87
24
30
46
Czy sędzia słusznie wykluczył Tobiasza Musielaka?
20

Bieg przerwany. Na starcie ruszali się Musielak i Fricke. Musielak i Fricke dotknęli taśmy. Teraz pozostaje pytanie, kto zrobił to jako pierwszy. Sędzia nadal ogląda powtórki. Wciąż czekamy. Fricke dotknął taśmy, a Musielak z ostrzeżeniem. Mencel za Fricke'a.

Bieg przerwany. W powtórce upadek zanotował Borowiak. Pod juniora Falubazu ostro wszedł Musielak, po czym Borowiak stracił panowanie nad motocyklem i upadł. Po raz kolejny sędzia ma dylemat. Jest decyzja. Musielak wykluczony. Mamy ogromną kontrowersję.

W kolejnej odsłonie od startu do mety na pewnym prowadzeniu Szczepaniak. Duet juniorów nie nawiązał walki z bardziej doświadczonym rywalem.

192
82
72
58
216
Czy sędzia podjął dobrą decyzję w 8. biegu?

17

Bieg przerwany. Na starcie drgał Protasiewicz. W momencie przerwania biegu Falubaz prowadził 5:1. Protasiewicz z ostrzeżeniem. To był tzw. mikroruch. Gwizdy na trybunach.

W powtórce kapitalnie ze startu ruszył Sadurski, który poprzeszkadzał rywalom na pierwszym łuku. Wykorzystał to Lebiediew, który uciekł do przodu i zdążył zbudować bezpieczną przewagę.

Rezerwa taktyczna: Rew za Karczmarza

Fricke załatwił temat już na pierwszym łuku. Przez chwilę na prowadzeniu był Milik, jednak na wyjściu z pierwszego wirażu na pierwszym miejscu był już Australijczyk.

11

Na pierwszym łuku Szczepaniak miał zakusy na pierwszą pozycję, jednak szybko z głowy wybił mu to Tungate. Na dystansie Kvech wyprzedził strasznie wolnego Musielaka. Ten chciał odbić pozycję, ale ewidentnie brakowało mu prędkości. Falubaz odrobił już 8 punktów z pierwszego meczu.

9

Bieg przerwany. Na pierwszym łuku "w kanapkę" wzięty został Szczepaniak, który zanotował upadek. Powtórka w pełnej obsadzie.

W powtórce dobrze ze startu ruszył Szczepaniak, który odsunął się na zewnętrzną. Widział to Buczkowski, który przyciął do wewnętrznej i wyszedł na prowadzenie. Karczewski po raz kolejny daleko z tyłu.

0

Bieg przerwany. Na starcie ruszali się Fricke i Rew. Niewykluczone, że Rew dotknął taśmy. Sędzia analizuje powtórki. Rew wykluczony z powtórki, a Fricke z ostrzeżeniem. Za wykluczonego Australijczyka pojedzie Karczewski.

W powtórce świetnie na pierwszym łuku zachował się Lebiediew, który na pierwszym łuku wysunął na zewnętrzną Fricke'a. Australijczyk na drugim łuku na moment wyprzedził Łotysza, jednak zawodnik Wilków odbił pierwszą pozycję, której już nie oddał.

4

Bieg przerwany. Na starcie ruszał się Borowiak. W momencie przerwania wyścigu na podwójnym prowadzeniu znajdowali się gospodarze. Borowiak z ostrzeżeniem.

W powtórce ponownie najlepiej ze startu miejscowi. Na pierwszym łuku po szerokiej atakował Sadurski, jednak zabrakło dla niego miejsca i musiał odpuścić gaz. Na drugim łuku pod Mencela chciał wejść Karczewski, jednak zawodnik wypożyczony z Unii Leszno obronił drugą pozycję.