DPŚ
06 cze 2015 19:00
Zakończony
1. Reprezentacja Szwecji 40
2. Reprezentacja Polski 36
3. Reprezentacja Rosji 25
4. Reprezentacja Czech 18
Szczegółowe wyniki
Reprezentacja Szwecji
40
Nr Zawodnik 1234567 Suma
1 Antonio Lindbaeck 2 1 3 3 2 11
2 Andreas Jonsson 3 0 3 1 1 8
3 Linus Sundstroem 3 2 1 3 3 12
4 Peter Ljung 1 3 2 1 2 9
Reprezentacja Polski
36
Nr Zawodnik 1234567 Suma
1 Jarosław Hampel u/- 0
2 Przemysław Pawlicki 3 3 2 2 3 13
3 Maciej Janowski 2 3 2 3 3 13
4 Bartosz Zmarzlik 3 3 1 d 3 10
Reprezentacja Rosji
25
Nr Zawodnik 1234567 Suma
1 Andriej Kudriaszow w 0 - 1 1 0 2
2 Artiom Łaguta w 1 3 4 3 - 9
3 Renat Gafurow 0 2 - 2 1 5
4 Witalij Biełousow w 1 3 1 2 2 9
Reprezentacja Czech
18
Nr Zawodnik 1234567 Suma
1 Vaclav Milik 2 2 4 0 2 2 10
2 Eduard Krcmar 2 0 0 0 0 2
3 Tomas Suchanek 1 - t 1 1 3
4 Matej Kus 1 1 1 0 0 3
Bieg 20
Andriej Kudriaszow Rezerwa taktyczna za Artiom Łaguta
0

Walczymy do samego końca! Przemysław Pawlicki bezpardonowo wciskał się od wewnętrznej przed Vaclava Milika i objął prowadzenie. W drugim łuku mocno zaatakował go Jonsson, ale Polak się obronił. Szweda podczas trzeciego okrążenia wyprzedził Milik.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 18

W powtórce świetnie spisał się Bartosz Zmarzlik, który po nie najlepszym starcie przyciął do krawężnika i wyjechał na prowadzenie. Wypchnął też szerzej Lindbaecka, który spadł na trzecie miejsce, jednak Szwed podczas drugiego okrążenia uporał się z Kudriaszowem.

W pierwszym łuku było ciasno i na tor upadł Eduard Krcmar. Bieg przerwany. Powtórka w pełnej obsadzie.

Tymczasem jak poinformowała na Facebooku żona Jarosława Hampela, Patrycja, u Polaka stwierdzono złamanie kości udowej...

reakcja
1
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 17

Maciej Janowski wygrał start, jednak za jego plecami znalazł się Peter Ljung. Szwedowi przez moment zagrażał Renat Gafurov, ale Ljung nie dał się wyprzedzić. Polak oglądał się, by przeszkodzić Ljungowi, jednak pozostali rywale byli zbyt daleko, by zagrozić Szwedowi.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 15

Przemysław Pawlicki w pierwszym łuku próbował wcisnąć się przed prowadzącego Artioma Łagutę, jednak Rosjanin był szybszy. Andreas Jonsson jechał na końcu stawki, ale w drugim łuku wyprzedził Eduarda Krcmara. Pawlicki szukał możliwości dogonienia i wyprzedzenia Łaguty przy samej bandzie, ale nie znalazł tam odpowiedniej prędkości.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 13

Świetnie Maciej Janowski ze startu! Polak utrzymał prowadzenie w pierwszym łuku i nie oglądając się za siebie pomknął do przodu. Na początku wyścigu Ljung jechał ostatni, lecz w drugim wirażu pierwszego okrążenia Szwed wyprzedził Mateja Kusa.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 10

Maciej Janowski napędził się w pierwszym łuku po szerokiej i wyjechał na drugie miejsce, za prowadzącego Artioma Łagutę. W drugim wirażu mocno Polaka postraszył Linus Sundstroem, jednak nasz zawodnik uciekł Szwedowi. W dalszej fazie wyścigu kapitalnie ścigał prowadzącego Rosjanina. Ale ci nasi Biało-Czerwoni walczą!

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 9
Witalij Biełousow Rezerwa taktyczna za Andriej Kudriaszow
3

Niestety Bartosz Zmarzlik został na starcie i jechał ostatni. Tymczasem na pierwsze miejsce na prostej przeciwległej startowej wyjechał Witalij Biełosuow, który przedarł się przed Petera Ljunga. Z tyłu Zmarzlik nie dawał za wygraną i podczas trzeciego okrążenia w pierwszym łuku uporał się on z Eduardem Krcmarem.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 7

Przemysław Pawlicki dobrze wystartował i w pierwszym łuku obrał zewnętrzną ścieżkę. Polak nabrał tam prędkości i wyprzedził dotychczas prowadzącego Mateja Kusa. Nasz zawodnik wygrał z olbrzymią przewagą. Za nim do mety drugi przyjechał Sundstroem, który wyprzedził Kusa podczas drugiego okrążenia.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 6

Maciej Janowski wygrał start i mimo że w pierwszym łuku środkiem toru napędzał się Renat Gafurov, Polak jadąc przy krawężniku wysunął się na prowadzenie i wygrał ze sporą przewagą. Za nim Rosjanin bronił się przed atakami Antonio Lindbaecka.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 5

Kapitalny start Bartosza Zmarzlika! Nasz 20-latek założył całą stawkę i odjechał reszcie już po pierwszym okrążeniu. Za jego plecami sensacja, Andreas Jonsson z drugiej lokaty spadł na ostatnią. Jonsson dwoił się i troił, by wyprzedzić Biełousowa, ale nie dał mu rady.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 3

Przemysław Pawlicki dobrze ze startu. Polak był szybki na dojeździe do pierwszego łuku i objął prowadzenie. Za nim znalazł się w pierwszym wirażu Peter Ljung, który uporał się z Vaclavem Milikiem. Szwed zaciekle gonił naszego reprezentanta, ale na szczęście Polak mądrze się bronił. W przedostatnim łuku Ljung wyjechał za szeroko, co wykorzystał Milik.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 1

W powtórce Zmarzlik ponownie założył swoich przeciwników i pognał do mety po trzy punkty. W pierwszym łuku Lindbaeck wyprzedził Kusa.

Defekt po starcie zanotował Artiom Łaguta. W pierwszym łuku maszyny nie opanował Antonio Lindbaeck i upadł na tor. Prowadził Bartosz Zmarzlik po tym, jak założył resztę stawki. W powtórce pojedzie trzech zawodników. Wykluczony został Artiom Łaguta, który zjechał z toru, zanim Lindbaeck się przewrócił.

19:04 - Uczestnicy pierwszego biegu wyjechali na tor.

19:03 - Prezentacja dobiegła końca.

18:53 - Na trybunach coraz więcej widzów. W tej chwili około 7 tysięcy. Poza obiektem nadal sporo fanów oczekuje na wejście na stadion.

18:52 - Trwa już prezentacja.

18:39 - Wkrótce początek prezentacji.

18:30 - Widzów na trybunach już około 5 tysięcy. Zawodnicy rozpoczęli rozgrzewać swoje motocykle.

18:19 - Oczywiście w Gnieźnie, jak w całym kraju, upalnie. Świeci słońce, zawody są niezagrożone.

18:13 - Trwa obchód toru przez uczestników pierwszego w tym roku półfinału DPŚ. Na razie na trybunach stadionu w Gnieźnie około 4 tysiące widzów, ale przed kasami i wejściami ustawiają się spore kolejki.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 2

Znów równo Jonsson i Janowski ze startu, ale Szwed szybszy na dojeździe do pierwszego łuku od Polaka. "AJ" objął prowadzenie, którego nie oddał do mety, mimo usilnych prób Janowskiego.

W powtórce równy start Andreasa Jonssona i Macieja Janowskiego. Polak jechał drugi, lecz w drugim łuku zaczął wyprzedzać go od wewnętrznej Andriej Kudriaszow. Rosjanina jednak wyprostowało i wraz z Polakiem upadli na tor. Na szczęście obu zawodnikom nic się nie stało i szybko pozbierali się z gnieźnieńskiego owalu.

Bieg przerwany z powodu nierównego startu. Przechytrzyć arbitra chciał Maciej Janowski. Powtórka w pełnej obsadzie.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 4

W powtórce Eduard Krcmar w pierwszym łuku przez moment zagrażał Linusowi Sundstroemowi, ale ten napędził się po szerokiej i odjechał Czechowi.

Niestety po starcie został Jarosław Hampel. Polak jechał trzeci. Na prostej startowej Witalij Biełousow przeciskał się przy bandzie przed Linusa Sundstroema, jednak Rosjanin nie opanował maszyny i wpadł w niego Hampel. Polak na wyprostowanym motocyklu podążał na wprost dmuchanej bandy na wejściu w drugi łuk, ale na szczęście zdążył spaść z motocykla zanim doszło do zderzenia z bandą. Niestety na tor wyjechał ambulans, Polak cały czas leży na gnieźnieńskim owalu. Nie wygląda to dobrze, nosze na torze. Niestety Hampel tor opuszcza w karetce pogotowia, ale wciąż czekamy na oficjalne decyzje, co z jego stanem zdrowia. Pierwsze diagnozy mówią o kontuzji uda. Polak jedzie do szpitala!

Przerwa. Niestety u Hampela podejrzewa się złamanie nogi.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 8
Vaclav Milik Rezerwa taktyczna za Tomas Suchanek
4

Start wygrał Vaclav Milik, jednak Czech wyjechał za szeroko w pierwszym łuku, co wykorzystał Peter Ljung. Szwed wysunął się na czoło stawki. Milik walczył bardzo ambitnie, który przez to spadł nawet na trzecie miejsce, jednak szybko odbił drugą lokatę. Łaguta co jakiś czas spoglądał na swój motocykl będąc najwyraźniej niezadowolonym z jego pracy. Kosmetyka toru.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 11

Świetna walka Przemysława Pawlickiego. Polak odważnie wjechał na wejściu w drugi łuk przed Antonio Lindbaecka, ale siła odśrodkowa wyrzuciła go pod bandę. Szwed przyciął i znów wysunął się na prowadzenie. Polak do samej mety ścigał Szweda, lecz niestety bezskutecznie.

Bieg przerwany. W taśmę wjechał Tomas Suchanek.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 12
Artiom Łaguta Rezerwa taktyczna za Renat Gafurow
4

Artiom Łaguta prowadził po starcie, ale w pierwszym łuku pojechał za szeroko i wykorzystał to Andreas Jonsson. Rosjanin nie dawał jednak za wygraną i zawzięcie gonił Szweda. Łaguta był mocno napędzony, szukał ścieżki przy bandzie, ale jego próby zdały się na nic. Przerwa.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 14

Najlepiej sprzed taśmy Bartosz Zmarzlik i Linus Sundstroem. Szwed w pierwszym łuku chciał wcisnąć się pod reprezentanta Polski, jednak Zmarzlik utrzymał prowadzenie. Niestety, podczas drugiego okrążenia zdefektowała jego maszyna...

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 16

Antonio Lindbaeck nie dał się wyprzedzić w pierwszym łuku Vaclavowi Milikowi i prowadził. W drugim wirażu Czech mocno postraszył ciemnoskórego żużlowca, ale ten w porę się spostrzegł i opanował sytuację. Przerwa.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 19

Sundstroem wygrał start i prowadził, ale Tomas Suchanek na wyjściu z drugiego łuku wyjechał na czoło stawki. Czech jednak fatalnie pokonał pierwszy wiraż drugiego okrążenia i spadł na koniec stawki. Wygrał Sundstroem, który przypieczętował awans jego reprezentacji do sobotniego finału w Vojens.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja