autor:
Michał Piegza
autor:
Małgorzata Boluk

Klasyfikacja medalowa igrzysk olimpijskich w Tokio. Tutaj, przynajmniej na razie, już nic się nie zmieni.

Skomentuj 1
  • de.Mar Zgłoś komentarz
    Jankesi jak zwykle-niewykrywalni... Powinni dostać Nobla za ich wspaniały,biały proszek!

Cała załoga WP SportoweFakty dziękuje wam za to, że byliście z nami przez te blisko trzy tygodnie - zarówno w dzień, jak i w nocy.

ARIGATO!

Skomentuj 0

Igrzyska XXXIII Olimpiady w Paryżu już za 1083 dni.

Z kolei Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 już za 179 dni.

Skomentuj 0

Tak wyglądał ostatni akcent ceremonii zamknięcia.

Skomentuj 0

I po raz ostatni rozbłysły fajerwerki nad Stadionem Olimpijskim w stolicy Japonii.

Skomentuj 0

Skomentuj 0
  • Na telebimie pojawia się napis: ARIGATO (Dziękuję).

Skomentuj 0

I zapowiedź igrzysk paraolimpijskich, które rozpoczną się już 24 sierpnia w Tokio.

Skomentuj 0

Gaśnie olimpijski znicz, który zamyka się w kuli.

Skomentuj 0

Skomentuj 0

Thomas Bach: Muszę zakomunikować koniec tej najbardziej wymagającej podróży w Tokio. Ogłaszam zamknięcie Igrzysk XXXII Olimpiady. Zgodnie z tradycją, wzywam młodzież całego świata, aby za trzy lata zebrała się w Paryżu we Francji i celebrowała z nami Igrzyska XXXIII Olimpiady.

Skomentuj 0

Bach: Nikt nigdy wcześniej nie organizował odroczonych igrzysk olimpijskich. Dziękuję przewodniczącej komitetu, mojej koleżance olimpijskiej, oraz wszystkim ludziom w komitecie organizacyjnym za wasze partnerstwo i przyjaźń.

Skomentuj 0

Bach: Wy, najlepsi sportowcy na świecie, mogliście spełnić swoje marzenia, bo naród japoński przygotował wam scenę i możliwości w tych trudnych czasach. Dziękujemy Tokio, dziękujemy Japonio!

Skomentuj 0

Bach: Zmierzyliście się z wieloma wyzwaniami w trakcie pandemii. W tych trudnych czasach dajecie światu nadzieję. Po raz pierwszy od początku pandemii cały świat na nowo się zjednoczył. Sport wrócił na scenę.

Skomentuj 0

Thomas Bach: W ciągu ostatnich 16 dni zadziwiliście nas osiągnięciami sportowymi, swoją doskonałością i łzami. Stworzyliście magię tych igrzysk olimpijskich. Byliście szybsi, wznosiliście się wyżej i byliście silniejsi.

Skomentuj 0

"Sport ma moc zmieniania świata. Płomień olimpijski zgaśnie, ale nadzieja rozpalona w naszych sercach nigdy nie zgaśnie" - Hashimoto.

Skomentuj 0

"Nie ma słów, by opisać to, co osiągnęliście w Tokio. Zrozumieliście, co trzeba zrobić i dzięki ciężkiej pracy podołaliście niesamowitym wyzwaniom" - Hashimoto do sportowców.

Skomentuj 0

"Były to igrzyska pełne emocji i inspiracji. Odbyły się w trakcie pandemii, dlatego tym bardziej chcę wyrazić wdzięczność wszystkim lekarzom oraz sportowcom" - Hashimoto.

Skomentuj 0

Seiko Hashimoto, przewodnicząca komitetu organizacyjnego igrzysk w Tokio za moment zabierze głos.

Skomentuj 0

Łącznie z Paryżem, gdzie na żywo odbywa się prezentacja miasta.

Skomentuj 0

Oglądamy też krótką prezentację Paryża - miasta gospodarza Igrzysk XXXIII Olimpiady.

Skomentuj 0

Tak wyglądało przekazanie flagi.

Skomentuj 0

Na Stadionie Olimpijskim w Tokio rozbrzmiewa Marsylianka - hymn Francji.

Skomentuj 0

I zgodnie z ceremoniałem przedstawiciele miast-gospodarzy przekazują flagę przez prezydenta PKOl.

Skomentuj 0

Hymn olimpijski.

Skomentuj 0

Za chwilę w centralnym miejscu Stadionu Olimpijskiego zaprezentują się prezydent MKOl Thomas Bach oraz merowie Tokio i Paryża. Przed nami symbolicznym moment przekazania flagi olimpijskiej następnemu gospodarzowi.

Skomentuj 0

Tymczasem w Warszawie.

Skomentuj 0

Medaliści w maratonie.

Skomentuj 0

Wcześniej były jeszcze podziękowania dla wolontariuszy, których przy okazji igrzysk olimpijskich oraz paraolimpijskich w Tokio pracuje ponad 70 tysięcy.

Skomentuj 0

Teraz kolejna część artystyczna. Podróż po Japonii.

Skomentuj 0

Oprócz Mai Włoszczowskiej do Komisji Zawodniczej wybrani zostali także koszykarz Pau Gasol (Hiszpania), pływaczka Federica Pellegrini (Włochy) oraz florecista Yuki Ota (Japonia).

Skomentuj 0

Przed nami prezentacja komisji zawodniczek MKOl. Nie ma co prawda Mai Włoszczowskiej, ale Polka też została do niej powołana.

Skomentuj 0
    Skomentuj 0

Hymn Kenii za nami dla Peres Jepchirchir, a za chwilę zabrzmi jeszcze raz dla Eliuda Kipchoge.

Skomentuj 0

Przypomnijmy sobie, jak wyglądała rywalizacja kobiet na 42 km i 195 m.

Skomentuj 0

Zgodnie z tradycją, teraz następuje medalowa dekoracja najlepszych maratończyków.

Skomentuj 0

A teraz hymn Grecji, ojczyzny igrzysk. Na maszt wciągana jest flaga tego kraju.

Skomentuj 0

Słowo od Pawła Kapusty, redaktora naczelnego WP SportoweFakty.

Skomentuj 0

A tymczasem samolot m.in. z naszymi lekkoatletami za chwilę wyląduje na Lotnisku Chopina w Warszawie.

Skomentuj 0

Za nami pokaz świetlny nawiązujący do olimpijskiego logo.

Skomentuj 0

"Zjednoczeni emocjami"

Skomentuj 0

W porównaniu do ceremonii otwarcia tu jest dużo więcej radości w programach artystycznych, do których płynnie przeszliśmy.

Skomentuj 0

Kibice są, ale w sposób wirtualny.

Skomentuj 0

Jako ostatni na stadionie pojawiają się Japończycy.

Skomentuj 0

Do zgaszenia znicza jeszcze trochę, ale pamiętamy jak 17 lat temu został on zdmuchnięty.

Skomentuj 0

Są i nasi!

Skomentuj 0

Są i Amerykanie, triumfatorzy klasyfikacji medalowej. Bardzo liczna reprezentacja.

Skomentuj 0
    Skomentuj 0

Przed nami defilada sportowców na Stadionie Olimpijskim w Tokio!

Skomentuj 0

Igrzyska igrzyskami, ale nie można zapomnieć o obowiązkach po powrocie.

Skomentuj 0

My też mamy taką nadzieję!

Skomentuj 0

A teraz pojawią się flagi poszczególnych komitetów olimpijskich. Jest ich łącznie ponad 200. Defiladę prowadzą chorąży z Japonii (kraj gospodarza), Grecji (ojczyzny igrzysk) i Francji (gospodarza przyszłych igrzysk).

Skomentuj 0

Skomentuj 0

Flaga Japonii wędruje na maszt. Rozbrzmiewa hymn narodowy kraju gospodarza igrzysk.

Skomentuj 0

Przywitanie na trybunie honorowej brata cesarza Japonii, Akishino oraz prezydenta MKOl, Thomasa Bacha.

Skomentuj 0

Najpierw wprowadzenie flagi kraju gospodarza Igrzysk XXXII Olimpiady, Japonii.

Skomentuj 0

Nastrój już jest. Światła ustawione.

Skomentuj 0

Zaczynamy!

Skomentuj 0

Końcowe odliczanie do ceremonii. Zostały niecałe cztery minuty.

Skomentuj 0

Olimpijska czołówka wjeżdża po raz ostatni.

Skomentuj 0

Karolina Naja pójdzie z naszą flagą.

Skomentuj 1
      Koronka Delta zaciera rączki. Jak to wszystko teraz wróci do swoich norek :)

Która z nowych dyscyplin olimpijskich podobała ci się najbardziej?

Skomentuj 0

Warto przypomnieć, że podczas ceremonii zamknięcia również odbędzie się defilada sportowców, ale już bez podziału na kraje.

Skomentuj 0

14 medali Polaków na igrzyskach w Tokio to twoim zdaniem wynik:

Skomentuj 0

Tymczasem pod Stadionem Olimpijskim:

Skomentuj 0

Ciekawostka! Ile medali poszczególnych kolorów rozdano w Tokio 2020?

Skomentuj 0

Dziś rozdano jeszcze medale w boksie, a tu ciekawa historia. Czasami warto zmienić dyscyplinę, żeby wywalczyć upragniony medal.

Skomentuj 0

Za niespełna godzinę w Tokio rozpocznie się ceremonia zamknięcia igrzysk olimpijskich.

Skomentuj 0

Brawo, brawo, brawo! Będziemy o Was wnukom opowiadać!

Skomentuj 0

Dwa złote medale w piłce ręcznej. Francuzi mogą być dumni ze swoich ekip.

Skomentuj 0

Smacznego!

Skomentuj 0

Tracisz przytomność, budzisz się, płaczesz, a potem SZOK. Zresztą sami przeczytajcie.

Skomentuj 0

O urodzinach oczywiście pamiętamy!

Skomentuj 0

Francuzki i Francuzi w sportach zespołowych zrobili tzw. dobrą robotę.

Skomentuj 0

Irlandzka bokserka o ostatnim dniu igrzysk w Tokio może śmiało powiedzieć: Nie zapomnę go nigdy.

Skomentuj 0

Ponad godzina w wodzie i złoto!

Skomentuj 0

Cieszą się Serbowie, ale Grecy także mają powody do zadowolenia.

Skomentuj 0

Ostatnie medale w Tokio rozdane. Czas na ceremonię zamknięcia, a potem podsumowania, analizy, pochwały, żale.

Skomentuj 0

W piłce nożnej można gryźć rywala, w maratonie... "wywalić" przeciwnikom butelki.

Skomentuj 0

Kto okazał się najlepszy w klasyfikacji medalowej? Długo prowadziły Chiny, ostatecznie zwyciężyli Amerykanie.

Skomentuj 0

O tym sporo się mówiło. Czekamy jeszcze na stanowisko konia.

Skomentuj 0

A za 3 lata widzimy się w Paryżu. W... maseczkach?

Skomentuj 0

W Tokio trwają ostatnie ceremonie. Medale otrzymali bokserzy.

Skomentuj 0

W Tokio zakończył się ostatni finał. W piłce wodnej mężczyzn Serbia 13:10 pokonała Grecję.

Skomentuj 0
      Skomentuj 0

Serbowie odjeżdżają Grekom. 4 minuty do końca. Jest 13:10.

Skomentuj 0

Grecy w trochę kontrowersyjnych okolicznościach doprowadzili do remisu.

Skomentuj 0

Bez względu na wynik finałowego meczu piłki wodnej Polacy w klasyfikacji medalowej zajmą 17. miejsce.

Skomentuj 0
      Skomentuj 0

Trzy kwarty za nami. Serbia prowadzi z Grecją 10:9.

Skomentuj 0

W ostatnim olimpijskim finale wciąż niewiele wiadomo. Grecja remisuje z Serbią 9:9.

Skomentuj 0

Do porannej kawy numer 2. Nasz złoty medalista Dawid Tomala dość sporo powiedział o sobie.

Skomentuj 0

W meczu Grecji z Serbią po dwóch kwartach 7:8.

Skomentuj 0
      Skomentuj 0

Grecy doprowadzili do remisu 7:7. Coś czujemy, że w spotkaniu jeszcze czeka nas sporo emocji.

Skomentuj 0

Grecy gonią Serbów. Już jest tylko 7:6!

Skomentuj 0

Tymczasem nasi medaliści już w drodze do Polski.

Skomentuj 1

Za nami I kwarta finału piłki wodnej mężczyzn. Serbia prowadzi z Grecją 6:3. To ostatni finał podczas igrzysk olimpijskich w Tokio.

Skomentuj 0

Serbowie odjeżdżają Grekom. Już jest 5:2.

Skomentuj 0

Zmiany w meczu piłki wodnej. Wydawało się, że Serbia prowadzić będzie z Grecją 3:1, ale zadziałał "wodny" VAR i... jest 2:2.

Skomentuj 0

Skomentuj 0

Do rozdania pozostało jeszcze jedno złoto. Przed nami finał piłki wodnej mężczyzn. Grecja zmierzy się z Serbią.

Skomentuj 0

Reprezentantki Francji ze złotym medalem. W finale meczu piłki ręcznej kobiet pokonały Rosyjski Komitet Olimpijski 30:25!

Skomentuj 0

Pięć minut do końca meczu. Francja blisko złotego medalu, prowadzi z ROC 27:22!

Skomentuj 0

Francuzki odjeżdżają rywalkom. Już jest 24:19.

Skomentuj 0

Zawodniczki ROC doprowadziły do remisu, ale teraz Francuzki prowadzą już 18:16 i mają piłkę.

Skomentuj 0

W Tokio pozostały już tylko dwie niewiadome. Oprócz meczu piłki ręcznej czeka nas finał w piłce wodnej.

Skomentuj 0

Za nami 35 minut rywalizacji. Francja prowadzi 16:14.

Skomentuj 0

Rozpoczęła się 2. połowa finału piłkarek ręcznych.

Skomentuj 0

Za nami ostatni finał bokserski. W kategorii +91 kg Bakhodir Jalolov pokonał Amerykanina Richarda Torreza Juniora.

Skomentuj 0

W finale piłki ręcznej kobiet do przerwy Francja prowadzi z Reprezentacją Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego 15:13. Tutaj jeszcze wszystko jest możliwe.

Skomentuj 0

W siatkówce kobiet Amerykanki szybko załatwiły sprawę.

Skomentuj 0

W meczu Francji z ROC coraz bliżej końca 1. połowy. Aktualnie jest 12:10.

Skomentuj 0

Trwa jeszcze walka o medale, a my już myślimy o ceremonii zamknięcia.

Skomentuj 0

W finale piłki ręcznej kobiet Francja prowadzi z ROC 9:7. Ależ tempo meczu.

Skomentuj 0

W boksie rozdano przedostatni złoty medal. W kategorii kobiet do 75 kg Lauren Price pokonała Chinkę Qian Li.

Skomentuj 0

Jeśli nie obserwowałeś nocnych wydarzeń w Tokio to sprawdź co przespałeś.

Skomentuj 0

A już o godzinie 9:30 pasjonująco zapowiadające się spotkanie finałowe w piłce wodnej. Grecja zmierzy siły z Serbią. Wiemy, że woda w basenie jest przygotowana idealnie.

Skomentuj 0

Rozpoczął się finałowy mecz piłki ręcznej kobiet. Reprezentacja Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego walczy z Francją.

Skomentuj 0

Siatkówka. Wystarczyła godzina i 22 minuty. Amerykanki ze złotem!

Skomentuj 0

Siatkówka. Amerykanki przeważają w każdym elemencie i wygrywają na ostatniej prostej 22 do 12. Pogrom.

Skomentuj 0

Siatkówka. Trzecia partia meczu o złoto jak na razie wyrównana. 8 do 7 dla USA.

Skomentuj 0

Siatkówka. Amerykanki prowadzą z Brazylią dwa do zera w setach. Czy Canarinhas się jeszcze obudzą?

Skomentuj 0

Siatkówka. Wychodzi na to, że USA wygra także drugą partię. Prowadzą z Brazylią 20 do 15.

Skomentuj 0

Siatkówka. Brazylijki kompletnie bez mocy. USA w drugim secie wygrywa 17 do 9.

Skomentuj 0

Siatkówka. W drugim secie zaczyna się zarysowywać przewaga USA. 10 do 7 dla Amerykanek.

Skomentuj 0

Siatkówka. Pierwszy set pada łupem USA. Amerykanki wygrały 25 do 21.

Skomentuj 0

Siatkówka. Brazylia - USA. Amerykanki prowadzą 19 do 16.

Skomentuj 0

Siatkówka. Brazylijki i Amerykanki zaczęły walkę o złoto. USA prowadzi 4 do 0.

Skomentuj 0

Przypominamy, że ceremonia zamknięcia igrzysk olimpijskich odbędzie się o godzinie trzynastej czasu polskiego.

Skomentuj 0

Finał piłkarek ręcznych (Francja - ROC) odbędzie się o godzinie ósmej czasu polskiego.

Skomentuj 0

Za pół godziny bój o złoto rozpoczną siatkarki. Mecz Brazylia - USA zapowiada się co najmniej ciekawie!

Skomentuj 0

Koszykówka. Amerykanki dopełniły formalności w meczu z Japonią! To dla nich już siódme złoto z rzędu, wow!

Skomentuj 0

90 do 71 dla USA. Minuta i dziesięć sekund do ostatniego gwizdka sędziów!

Skomentuj 0

Niespełna 3,5 minuty do końca, a USA wygrywa z Japonią 86 do 66. Tylko kataklizm może odebrać Amerykankom złoto!

Skomentuj 0

USA po trzeciej kwarcie prowadziło z Japonią 75 do 56.

Skomentuj 0

W meczu piłkarek ręcznych bez sensacji. Norwegia wygrała ze Szwecją 36 do 19 i zdobyła brąz.

Skomentuj 0

Co słychać u koszykarek? USA w trzeciej kwarcie wygrywa z Japonią 58 do 45. Na niespodziankę w meczu o złoto się nie zapowiada.

Skomentuj 0

Auć. Norwegia w meczu szczypiornistek o brąz prowadzi ze Szwecją już różnicą szesnastu bramek. Koncertowa gra Nory Mork, Kari Brattset i bramkarki Silje Solberg.

Skomentuj 0
      Skomentuj 0

Są tutaj fani piłki wodnej? Spróbujemy. Chorwaci w meczu o piąte miejsce pokonują USA. 14 do 11 dla ekipy z Bałkanów.

Skomentuj 0

Koszykówka. W meczu USA - Japonia na razie bez sensacji. Amerykanki wygrywają po pierwszej połowie 50 do 39.

Skomentuj 0

Nie poprawimy dzisiaj już swojego, medalowego dorobku. W Tokio zdobyliśmy 14 cennych krążków - 4 złote, 5 srebrnych i tyle samo brązowych.

Skomentuj 0

Piłka ręczna. Norweżki robią na parkiecie, co tylko chcą. Po 40 minutach gry 24 do 11 dla aktualnych brązowych medalistek.

Skomentuj 0

Koszykówka. Amerykanki wygrywają po pierwszej kwarcie z Japonią 23 do 14.

Skomentuj 0

Daria Pikulik zakończyła rywalizację w omnium.

Skomentuj 0

Piłka ręczna. Sportowa złość Norweżek po półfinałowej porażce z ROC. Faworytki wygrywają do przerwy 19 do 7.

Skomentuj 0

Już za chwilkę na parkiet wybiegną koszykarki. O złoto zawalczą USA i Japonia.

Skomentuj 0

Przypomnijmy, że o złoto zagrają Francja i ROC, czyli mamy powtórkę z IO 2016 w Rio de Janeiro.

Skomentuj 0

Trwa mecz piłkarek ręcznych o brąz. Norwegia rozbija Szwecję 16 do 7.

Skomentuj 0
      Skomentuj 0

Skomentuj 0

Widać, że Daria Pikulik powróciła na tor bardziej... honorowo. Rywalki ją zdublowały.

Skomentuj 0

Daria Pikulik niedawno rozpoczęła wyścig tempowy. Wcześniej niestety nie ukończyła scratchu ze względu na upadek na torze... Na szczęście Polka nie odniosła poważnych obrażeń i mogła kontynuować zawody.