Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Tomasz Mackiewicz uznany zaginionym. Dramat na Nanga Parbat

Relację prowadzą : autor:
Jakub Madej
autor:
Szymon Łożyński
autor:
Dawid Borek
autor:
Michał Mielnik
autor:
Kamil Kołsut
autor:
Tomasz Skrzypczyński
autor:
Mateusz Kozanecki
autor:
Szymon Mierzyński
autor:
Jacek Stańczyk

Dziękujemy wszystkim za wspólne tworzenie relacji na żywo oraz trzymanie kciuków za akcję ratunkową pod Nanga Parbat. O dalszych losach informować będziemy na WP.pl.

Skomentuj 1

Denis Urubko w rozmowie z magazynem Desnivel: Myślę, że wszyscy wspinacze w takiej sytuacji zrobiliby dokładnie to samo, co my. Były zebrane pieniądze na akcję, mieliśmy niezbędny sprzęt. Jedynce, co nam zostało, to dać z siebie wszystko i musieliśmy to zrobić.

Skomentuj 1

W poniedziałek, 29 stycznia, o godzinie 11:00 rozpocznie się program "Damy z siebie wszystko", w którym gośćmi Pawła Kapusty i Mateusza Skwierawskiego będą Małgorzata Sulikowska, siostra Tomasza Mackiewicza oraz Miłka Raulin, alpinistka, która może zostać najmłodszą Polką, która zdobędzie Koronę Ziemi (najwyższe szczyty poszczególnych kontynentów).

Skomentuj 0

Francuska telewizja France 3 Auvergne-Rhône-Alpes na swoim kanale na YouTube opublikowała krótki wywiad z doktorem Emmanuelem Cauchym, który zdalnie pomaga Elisabeth Revol. W materiale przedstawione są zdjęcia kończyn francuskiej himalaistki, przedstawiające stan odmrożeń.

 

 

 

Skomentuj 2

Po wyprawie na Broad Peak z 2013 roku Adam Bielecki musiał zmierzyć się z falą internetowego hejtu. Swoją heroiczną postawą podczas akcji ratowniczej na Nanga Parbat zyskał podziw wielu ludzi. Również tych, którzy tak chętnie go krytykowali.

Skomentuj 0

Prowadzone są obecnie dwie zbiórki na pomoc rodzinie Tomasza Mackiewicza. Na GoFundMe zebrana kwota to już 110 tysięcy euro, natomiast na Zrzutka.pl widnieje suma 320 tysięcy złotych.

Skomentuj 7
Zobacz więcej komentarzy (4)
 • W poniedziałek o godzinie 11:00 w programie "Damy z siebie wszystko" gośćmi Pawła Kapusty i Mateusza Skwierawskiego będą Małgorzata Sulikowska, krewna Tomasza Mackiewicza oraz Miłka Raulin, alpinistka, która może zostać najmłodszą Polką, która zdobędzie Koronę Ziemi (najwyższe szczyty poszczególnych kontynentów).

  Skomentuj 0

  Jarosław Gawrysiak w rozmowie z TVN 24: Myślę, że o przygotowaniu psychicznym nie ma co mówić. Chłopcy w tej chwili wspinają się na najtrudniejszą górę świata, K2, która nigdy nie była zdobyta. Oni byli w trakcie tej ciężkiej pracy. Takie decyzje podejmuje się automatycznie. Życie ludzkie jest zagrożone i myślę, że tam nie było wątpliwości, tylko była dyskusja, kto jest do tego najlepiej przygotowani. A oni są po prostu najszybsi.

  Skomentuj 3
  • RadolSzczecin Zgłoś komentarz
   Tak. Obecnie oni wspinają się na inną górę K2 oddaloną 200 km - bo akurat polska wyprawa jest aktualnie tam pod górą.Tylko dlatego szybko śmigłowce mogły ich przetransportować te
   Czytaj całość
   200 km pod górę Nanga Parbat gdzie zaczeli szybko akcje ratunkową. Dla jasności - pod K2 jest z 10 polskich wspinaczy a 200 km dalej na Nanga Parbat wchodził inny polak i francuzka. To naprawdę świetny zbieg okoliczności bo mogło i dobrze w tym czasie nikogo tam nie być. Druga ważna sprawa: Obaj ratujący wspinacze Denis i Adam nigdy zimą nie byli wyżej niż 7000 tys na Nanga Parbat A tu jeszcze dodatkowo szli "na lekko zaopatrzeni" i nocą. Nie było szans na uratowanie Tomka który jest na wysokości około 7250 i jeszcze nie moze sięsam poruszać.Zgineła by cała trójka.
   • pawel pawel444 Zgłoś komentarz
    Chłopcy w tej chwili wspinaja się na najtrudniejszą górę świata K2 czy ja mam rozumieć że wrócili się po Pana Tomka?

    - Szczęście miało duże znaczenie, ale przede wszystkim profesjonalizm. Obecnie są jednymi z najlepszych himalaistów na świecie i to zaprocentowało. Dodatkowo szybka akcja, szybka decyzja i niesamowita współpraca z rządem i wojskiem pakistańskim. To, że helikoptery jednak się pojawiły i w zasadzie z opóźnieniem dobowym ta akcja miała szanse - komentuje Jarosław Gawrysiak, uczestnik wypraw na ośmiotysięczniki, w rozmowie z TVN 24.

    Skomentuj 1

    Patryk Bielewicz, znany bardziej pod pseudonimem "MC Sobieski", opublikował utwór zatytułowany "Śnieżne Anioły".

     

    "Utwór ten jest hołdem dla Polskich Alpinistów, którzy narażając własne życie, wyruszyli z akcją ratunkową, by ocalić ludzi. Piosenkę dedykuję również Panu Tomkowi, który swoje życie poświęcił pasji i miłości do gór. Niech ta krótka, muzyczna forma będzie poparciem dla bohaterstwa dzielnych Polaków."

     

     

    Skomentuj 0