KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Tomasz Mackiewicz uznany zaginionym. Dramat na Nanga Parbat

Relację prowadzą : autor:
Jakub Madej
autor:
Szymon Łożyński
autor:
Dawid Borek
autor:
Michał Mielnik
autor:
Kamil Kołsut
autor:
Tomasz Skrzypczyński
autor:
Mateusz Kozanecki
autor:
Szymon Mierzyński
autor:
Jacek Stańczyk

Dziękujemy wszystkim za wspólne tworzenie relacji na żywo oraz trzymanie kciuków za akcję ratunkową pod Nanga Parbat. O dalszych losach informować będziemy na WP.pl.

Skomentuj 1

Denis Urubko w rozmowie z magazynem Desnivel: Myślę, że wszyscy wspinacze w takiej sytuacji zrobiliby dokładnie to samo, co my. Były zebrane pieniądze na akcję, mieliśmy niezbędny sprzęt. Jedynce, co nam zostało, to dać z siebie wszystko i musieliśmy to zrobić.

Skomentuj 1

W poniedziałek, 29 stycznia, o godzinie 11:00 rozpocznie się program "Damy z siebie wszystko", w którym gośćmi Pawła Kapusty i Mateusza Skwierawskiego będą Małgorzata Sulikowska, siostra Tomasza Mackiewicza oraz Miłka Raulin, alpinistka, która może zostać najmłodszą Polką, która zdobędzie Koronę Ziemi (najwyższe szczyty poszczególnych kontynentów).

Skomentuj 0

Francuska telewizja France 3 Auvergne-Rhône-Alpes na swoim kanale na YouTube opublikowała krótki wywiad z doktorem Emmanuelem Cauchym, który zdalnie pomaga Elisabeth Revol. W materiale przedstawione są zdjęcia kończyn francuskiej himalaistki, przedstawiające stan odmrożeń.

 

 

 

Skomentuj 2

Po wyprawie na Broad Peak z 2013 roku Adam Bielecki musiał zmierzyć się z falą internetowego hejtu. Swoją heroiczną postawą podczas akcji ratowniczej na Nanga Parbat zyskał podziw wielu ludzi. Również tych, którzy tak chętnie go krytykowali.

Skomentuj 0

Prowadzone są obecnie dwie zbiórki na pomoc rodzinie Tomasza Mackiewicza. Na GoFundMe zebrana kwota to już 110 tysięcy euro, natomiast na Zrzutka.pl widnieje suma 320 tysięcy złotych.

Skomentuj 7
Zobacz więcej komentarzy (4)
 • W poniedziałek o godzinie 11:00 w programie "Damy z siebie wszystko" gośćmi Pawła Kapusty i Mateusza Skwierawskiego będą Małgorzata Sulikowska, krewna Tomasza Mackiewicza oraz Miłka Raulin, alpinistka, która może zostać najmłodszą Polką, która zdobędzie Koronę Ziemi (najwyższe szczyty poszczególnych kontynentów).

  Skomentuj 0

  Jarosław Gawrysiak w rozmowie z TVN 24: Myślę, że o przygotowaniu psychicznym nie ma co mówić. Chłopcy w tej chwili wspinają się na najtrudniejszą górę świata, K2, która nigdy nie była zdobyta. Oni byli w trakcie tej ciężkiej pracy. Takie decyzje podejmuje się automatycznie. Życie ludzkie jest zagrożone i myślę, że tam nie było wątpliwości, tylko była dyskusja, kto jest do tego najlepiej przygotowani. A oni są po prostu najszybsi.

  Skomentuj 3
  • RadolSzczecin Zgłoś komentarz
   Tak. Obecnie oni wspinają się na inną górę K2 oddaloną 200 km - bo akurat polska wyprawa jest aktualnie tam pod górą.Tylko dlatego szybko śmigłowce mogły ich przetransportować te
   Czytaj całość
   200 km pod górę Nanga Parbat gdzie zaczeli szybko akcje ratunkową. Dla jasności - pod K2 jest z 10 polskich wspinaczy a 200 km dalej na Nanga Parbat wchodził inny polak i francuzka. To naprawdę świetny zbieg okoliczności bo mogło i dobrze w tym czasie nikogo tam nie być. Druga ważna sprawa: Obaj ratujący wspinacze Denis i Adam nigdy zimą nie byli wyżej niż 7000 tys na Nanga Parbat A tu jeszcze dodatkowo szli "na lekko zaopatrzeni" i nocą. Nie było szans na uratowanie Tomka który jest na wysokości około 7250 i jeszcze nie moze sięsam poruszać.Zgineła by cała trójka.
   • pawel pawel444 Zgłoś komentarz
    Chłopcy w tej chwili wspinaja się na najtrudniejszą górę świata K2 czy ja mam rozumieć że wrócili się po Pana Tomka?

    - Szczęście miało duże znaczenie, ale przede wszystkim profesjonalizm. Obecnie są jednymi z najlepszych himalaistów na świecie i to zaprocentowało. Dodatkowo szybka akcja, szybka decyzja i niesamowita współpraca z rządem i wojskiem pakistańskim. To, że helikoptery jednak się pojawiły i w zasadzie z opóźnieniem dobowym ta akcja miała szanse - komentuje Jarosław Gawrysiak, uczestnik wypraw na ośmiotysięczniki, w rozmowie z TVN 24.

    Skomentuj 1
    • Rachela Zgłoś komentarz
     Ciężko mówić o współpracy z rządem pakistańskim. Pamiętajmy, że żądali gwarancji finansowych. Inaczej nie wyruszyliby.

     Patryk Bielewicz, znany bardziej pod pseudonimem "MC Sobieski", opublikował utwór zatytułowany "Śnieżne Anioły".

      

     "Utwór ten jest hołdem dla Polskich Alpinistów, którzy narażając własne życie, wyruszyli z akcją ratunkową, by ocalić ludzi. Piosenkę dedykuję również Panu Tomkowi, który swoje życie poświęcił pasji i miłości do gór. Niech ta krótka, muzyczna forma będzie poparciem dla bohaterstwa dzielnych Polaków."

      

      

     Skomentuj 0