Polska
10' Karol Świderski 20' Cristian Brolli 32' Karol Linetty 50' Tomasz Kędziora 84' Adam Buksa 90+1' Krzysztof Piątek
San Marino
86' Alessandro Golinucci
5:0

Koniec. Polacy swoje zrobili. Teraz rozpoczynamy akcję "Albania"! Tam przegrać nie możemy.

Gol! Strzelił Krzysztof Piątek. Asystował mu Kacper Kozłowski. I jeszcze jeden! Zagranie do Kozłowskiego, a ten do Piątka. Snajper z bliska wbił piłkę do siatki. 5:0!

Sędzia doliczył 3 minuty.

Piątek doszedł do uderzenia, strzelił tam, gdzie stał bramkarz.

Płacheta ładnie ruszył lewą stroną, ale z dogrania nikt nie skorzystał.

Polacy chcą jeszcze podreperować bilans bramkowy. Szukamy kolejnego gola. Rywale mają trochę dość.

Żółtą kartkę otrzymał Alessandro Golinucci.

To co Adaś? Idziemy po kolejny hat triczek?

Gol! Strzelił Adam Buksa. Asystował mu Robert Gumny. Gumny dość przypadkowo do Buksy, a ten w sytuacji sam na sam na 4:0!

Strzał gości! Z połowy boiska uderzał Bernardi. Majecki wrócił i piłkę złapał.

Moder przy linii końcowej minął rywala i uderzył z zerowego kąta. Dobrze bramkarz!

- Bąbel nie śpij! - Nie śpię!

Sprzed pola karnego mocno, ale niecelnie uderzył Linetty. Zabrakło kilku metrów.

Rwana, szarpana, chaotyczna gra Polaków. To się nie może podobać i w efekcie prowadzimy tylko trzema golami.

Kozłowski gonił piłkę, doszedł do niej, ale wywalił ją daleko od bramki. Szkoda.

San Marino. Schodzi: Matteo Vitaioli. Wchodzi: Marco Bernardi.

San Marino. Schodzi: Cristian Brolli. Wchodzi: Dante Rossi.

Płacheta uderzał z ostrego kąta, ale źle przymierzył.

Spacerowe akcje Polaków. Brakuje dynamiki, w efekcie rywale są w stanie w porę wrócić.

Polska. Schodzi: Karol Świderski. Wchodzi: Adam Buksa.

Moder chciał wbiec z piłką w pole karne, ale stanął na niej.

Cały czas Polacy pod polem karnym. Brakuje jednak celnych strzałów. Przypuszczamy, że Erwin z Orlika zdobyłby dzisiaj co najmniej trzy gole.

Piłka w bramce gości, wcześniej sędzia dostrzegł kuksańce pomiędzy Piątkiem i rywalem. Będzie powtórka rzutu rożnego.

Z rogu dogrywał Moder, ale nikt nie był w stanie skierować piłki w kierunku bramki. Rywale w ustawieniu 5-4-1 cały czas na własnej połowie.

Polska. Schodzi: Robert Lewandowski. Wchodzi: Jakub Moder.

Piątek wpadł z piłką w pole karne, ale zagrał do obrońcy. Rezerwowy powinien zachować się dużo lepiej.

Po dograniu z rzutu wolnego starał się uderzyć Kędziora, ale w piłkę dobrze nie trafił.

Dwa kwadranse do końca. Jeszcze kilka bramek by się nam przydało.

Dogranie Kozłowskiego, piłkę w dziwny sposób wybił obrońca.

Polska. Schodzi: Łukasz Fabiański. Wchodzi: Radosław Majecki. Płaczemy! To nie wstyd!

Nadeszła wielka chwila. Łukasz Fabiański żegna się z reprezentacją!

Linetty znowu ostro, a przecież Karolek już ma kartkę.

Polski kombajn prze dalej. Szukamy trafienia numer cztery.

San Marino. Schodzi: Mirko Palazzi. Wchodzi: Filippo Fabbri. Już sobie poszedł. Boli go oko.

Jeden z graczy gości poobijany Za moment zejdzie z boiska.

Gol! Strzelił Tomasz Kędziora. Sousa uśmiechnięty niczym przedszkolak po mianowaniu na starszaka. Helik wślizgiem trafił w słupek, ale do piłki dopadł Kędziora i strzałem pod poprzeczkę na 3:0!

Frankowski niemal z linii końcowej, Piątek dołożył nogę, ale w bramkę nie trafił.

Piątek w sobotę z głowy po rogu w aut. Krótko, ale treściwie.

A Lewandowski tak uderzył, że będzie rzut rożny. Szkoda.

Zawodnicy San Marino chronią nosy i klejnoty rodowe. To wystarczy.

Rzut wolny dla Polaków z ok. 20 metrów. Podzieje się!

Atak pozycyjny Polaków od początku 2. połowy. Czekamy na kolejne gole Biało-Czerwonych.

Wracamy do meczu!

San Marino. Schodzi: Jose Hirsch. Wchodzi: Fabio Tomassini.

San Marino. Schodzi: Luca Censoni. Wchodzi: Andrea Grandoni.

Polska. Schodzi: Mateusz Klich. Wchodzi: Krzysztof Piątek.

Przerwa. Pewnie prowadzimy, ale na pewno możemy czuć niedosyt. Tutaj powinno już być dużo, dużo wyżej.

Polacy jeszcze ruszyli i szukają gola numer trzy.

Sędzia dołożył nam 3 minuty emocji.

Mniej dzieje się pod bramką gości. Chyba czekam na przerwę. Spodziewamy się, że sędzia trochę czasu doliczy.

Powoli zbliżamy się do przerwy. Na boisku nic się nie zmienia. Polacy w natarciu, Lewandowski źle uderzył, a a bramkarz w dziwnym stylu piłkę odbił.

Lewandowski znalazł sobie miejsce do uderzenia, ale trafił w baraniego bobka leżącego na murawie i wyraźnie chybił.

Kto nie widział, ten zobaczy.

Kontra Polaków, ale na własnej połowie zostało SIEDMIU graczy San Marino.

Do dośrodkowania doszedł Frankowski, ale uderzył niecelnie. San Marino wciąż muruje mury.

Prowadzimy 2:0, ale jakoś to mało, bo z gry powinno być dużo wyżej.

W polu karnym San Marino ludzi tylu, co na rynku w Krakowie w niedzielne popołudnie.

Kozłowski zdołał uderzyć z pola karnego, bramkarz wybił piłkę na rzut rożny.

Żółtą kartkę otrzymał Karol Linetty. Z Albanią pomocnik nie zagra. Bez sensu.

Świderski ostro potraktowany przez rywala. Polak odczuł starcie, ale pozbierał się z murawy.

Goście w naszym polu karnym, ale bez zagrożenia.

Lewandowski wbił piłkę do bramki, ale sędzia uznał, że faulował. Wciąż 2:0.

Polacy cały czas w ataku. To nie dziwi, rywal cały czas się broni.

Do dogrania z rogu doszedł Świderski. Strzał głową był jednak niecelny.

Przerwa w grze. Podeptany został jeden z rywali. Będą na wakacjach sine paznokcie.

Trzy strzały Polaków, ale wszystkie chaotycznie blokowali rywale.

Goście chcieli wyjść z kontrą, ale szybsza była piłka, która znalazła się poza boiskiem.

Pokazał się Fabiański. Bramkarz pewnie interweniował.

Gol samobójczy! Cristian Brolli. Dziękujemy panu Broliemu. Zagrywał z prawej strony Kozłowski, a obrońca zmieniając tor lotu piłki wpakował ją do własnej bramki. 2:01

Sędzia poprawia łączność z bazą. Radiowęzeł na plecach się rozwiązał.

Ostro potraktowany przez rywala Lewandowski. - Panie kolego! Jeszcze raz i będzie - usłyszał przeciwnik.

Po zgraniu z rogu Frankowski uderzał niemal do pustej bramki, ale trafił w obrońcę. Defensor zagrywał ręką, ale VAR uznał, że karny się nie należy Polakom.

Kozłowski do Frankowskiego, ten już przykładał nogę, ale obrońca w ostatnim momencie wybił piłkę na rzut rożny.

W piłkę kopnął sobie Fabiański. Musiał do niej wyjść daleko przed pole karne.

Polacy cały czas w ataku. San Marino jest świadome, że to będzie ciężki wieczór w Warszawie.

Kapitalnie VAR! Wszystko jasne. Gol prawidłowy. Bardzo lubimy takie momenty. Trwało to wszystko 3 minuty.

Wciąż mierzą, liczą, sprawdzają. Jawne kpiny z szarego kibica.

Jeszcze ten zły VAR nas sprawdza. Nie lubimy tego!

Gol! Strzelił Karol Świderski. Asystował mu Przemysław Płacheta. Jakie to proste! Z lewej strony na piąty metr dogrywał Płacheta, a Świderski strzałem głową pewnie do siatki. 1:0!

Pierwszy celny strzał. Lewandowski przyjął piłkę w polu karnym, uderzył tam, gdzie stał bramkarz.

Płaski strzał Klicha. Piłka minęła już bramkarza, ale przetoczyła się obok słupka.

Płacheta aktywny od początku. Mocne dogranie z pola karnego, ale bramkarz złapał piłkę niczym wędkarz rybę.

San Marino już całą drużyną we własnym polu karnym. Ciekawa taktyka. Gol dla naszych coraz bliżej.

Goście zamknięci przez moment we własnym polu karnym. Zabrakło strzału.

Kolejne zagranie Płachety, już dużo lepsze. Piłkę w ostatnim momencie wybił obrońca. Po dograniu z rogu bramkarz pewnie interweniował.

Dogranie Płachety z lewej strony. Erwin z Orlika zrobiłby to dużo, dużo lepiej. Od bramki goście.

60 sekund za nami. Rywale biegają, jeszcze nie kopnęli piłki.

Rozpoczynamy orlikowe granie!

Już wszystko wylosowane w loterii. Za moment gramy.

Za nami hymny, gardło zdarte. A teraz wielkie emocje. Postawmy się San Marino!

Miły rytm ma hymn San Marino.

Trwa pożegnanie naszego reprezentanta. No dobra, my też wyjemy jak bobry.

Fabiański już beczy... Jak będzie bronił ze łzami w oczach?

Piłkarze już na boisku. Za moment odśpiewamy hymny.

Polacy walczą o finały mistrzostw świata. Anglia jest raczej poza zasięgiem. Biało-Czerwoni z Albanią i Węgrami walczą o 2. miejsce dające prawo gry w barażach. Punkty w sobotę są pewne. Wszystko co ważne wydarzy się w Budapeszcie, a następnie w meczu Polaków z Albanią.