Zobacz drużynę
Polska
61' Jan Bednarek 85' Jacek Góralski
Kolumbia
40' Yerry Mina 70' Radamel Falcao 75' Juan Cuadrado
0:3

Koniec. Przegraliśmy 0:3 i już nie mamy szans na wyjście z grupy. Można planować urlopy. W czwartek możemy pokrzyżować plany Japonii. W niedzielę byliśmy dużo słabsi od rywala. Wracamy do domu!

Już nawet Lewandowski źle przyjmuje piłkę. Koniec świata!

Żal patrzeć, żal komentować. Nic nie zdarza się dwa razy. Tego zespołu już nie ma. Balon pękł...

Robią co chcą Kolumbijczycy. Bezradni Polacy...

Sędzia doliczył 5 minut.

Kolejny raz zapraszamy do przeglądania meczowej galerii.

Uderzenie Uribe ofiarnie zablokował Góralski.

Chaotycznie atakujemy, rywale pozwalają nam już na wiele, ale sami nie potrafimy sobie pomóc.

Mocny strzał z dystansu Lewandowskiego, Ospina na rzut rożny.

Tydzień temu o tej porze żyliśmy marzeniami. Jak się okazało, były to złudzenia. Na boisku trwa nasze dogorywanie. W czwartek, jak się już przyjęło, mecz o honor.

Polska byłaby w stanie pokonać Panamę?

Cuadrado będzie się śnił naszym zawodnikom po nocach. Jak kiedyś pewien Portugalczyk, albo Anglik.

James Rodriguez niespodziewanie uderzył z rzutu wolnego. Jednak nie trafił w bramkę.

Żółtą kartkę otrzymał Jacek Góralski.

Mogło być 0:4. Strzał... piętą Uribe na naszą bramkę, ale obrońcom udało się wybić piłkę sprzed linii.

Tego się obawialiśmy.

Wracamy do meczu. Ospina utyka, Kolumbia dokonała już trzech zmian.

Ospina staranowany przez rywala po raz trzeci potrzebuje pomocy medycznej.

Po rogu z bliska uderzał Krychowiak, Ospina górą! Nic nam nie wychodzi...

Polska. Schodzi: Michał Pazdan. Wchodzi: Kamil Glik.

Co możemy dobrego napisać? Za miesiąc rusza Lotto Ekstraklasa. Na boisku chaos.

Opuszczone głowy Polaków, nikt już nie wierzy w cud. Trudno będzie walczyć o honor. Jesteśmy jednym z najsłabszych zespołów na mundialu.

Kolumbia. Schodzi: Radamel Falcao. Wchodzi: Carlos Bacca.

Wypunktowani jak juniorzy. To nie miało tak wyglądać. Smutek, żal, rozczarowanie. Niektórzy jednak tego się spodziewali.

Gol! Strzelił Juan Cuadrado. Asystował mu James Rodriguez. Boże... Dlaczego? Z linii bocznej zagrywał James, Cuadrado biegł z piłką kilkadziesiąt metrów i w sytuacji sam na sam wbił nam nóż w naiwne serca... 0:3!

Niewiele ponad kwadrans złudzeń. Okazuje się, że polska piłka nie jest taka jak się niektórym wydaje. Polacy w ataku, ale wciąż bez celnych strzałów.

Mocny strzał sprzed pola karnego Zielińskiego. Daleko od celu.

Nowe zdjęcia w naszej galerii.

20 minut złudzeń, bo nadziei już chyba nie ma nikt. Jesteśmy słabsi od rywala.

Gol! Strzelił Radamel Falcao. Czas pakować walizki... Prostopadłe podanie do Falcao, a ten w sytuacji sam na sam pewnie na 2:0.

Dograniez z rzutu wolnego, ale ponownie zabrakło uderzenia. Później dogrywał Pazdan, po raz kolejny fatalnie. Ten zawodnik nie potrafi wykonywać takich zagrań, a najczęściej ich próbuje w niedzielnym meczu.

Wilmar Barrios powinien otrzymać kartkę za faul. Panie sędzio...

Piszczek daleko z autu, Lewandowski głową, ale trafił w twarz Sancheza!

Wciąż gramy na stojąco i nie chcemy ryzykować.

Jeśli akcje rozgrywać musi Michał Pazdan to źle się dzieje w państwie polskim.

Lewandowski łapie się za głowę. To reakcja na faul, który odgwizdał mu arbiter w bocznej strefie boiska.

Co nowego pojawiło się w galerii meczowej?

Pazdan... tak zagrywał, że wybił piłkę na aut. Jesteśmy na połowie rywala, ale brakuje nam spokoju.

Czasu coraz mniej, a Polacy mogą się pochwalić po przerwie tylko jedną groźną akcją.

Żółtą kartkę za faul taktyczny otrzymał Jan Bednarek.

Atak pozycyjny Polaków, ale... podaliśmy piłkę Cuadrado.

Już wszystko dobrze, wracamy do gry.

David Ospina po interwencji zderzył się z Lewandowskim i teraz leży na murawie.

Kapitalne dogranie do Lewandowskiego, ten świetnie przejął piłkę, ale w sytuacji sam na sam lepszy Ospina!

Opatrywany jest Michał Pazdan. Polak powinien jednak wrócić do gry.

Polska. Schodzi: Dawid Kownacki. Wchodzi: Kamil Grosicki.

Cuadrado z dystansu uderzył bardzo niecelnie.

Kontra Kolumbii. Strzał Juana Fernando Quintero po nodze Polaka na róg.

Za moment na boisku pojawi się Kamil Grosicki.

Potrzebujemy szczęścia, geniuszu Lewandowskiego lub innego zawodnika. Inaczej nie jesteśmy w stanie zaskoczyć rywala. Piłkarsko jesteśmy słabsi.

Kolumbia prowadzi, Kolumbia dyktuje warunki gry. Polska bezradna...

Nowe zdjęcia w naszej galerii. Zapraszamy!

Uderzał z pola karnego James Rodriguez, trafił w Bednarka. Groźniejsi są rywale.

Kolejny strzał, uderzał Radamel Falcao, ale daleko od celu.

Mamy nieodparte wrażenie, że Kolumbijczycy mają mecz pod kontrolą. Z dystansu niecelnie uderzył Juan Fernando Quintero.

Stoimy, niewiele ruchu na boisku. Rywale bez problemów bronią prowadzenia.

Bereszyński znalazł się z piłką w polu karnym, ale... podał do rywala.

Brakuje Polakom dokładności, co skrzętnie wykorzystują rywale.

Po przerwie ruszamy na rywala, ale wszystko dobrze wygląda do pola karnego.

Ostatnie 45 minut nadziei Polaków!

Na razie niewiele na to wskazuje, ale mamy nadzieję, że w 2. połowie Polacy pokażą moc z eliminacji do mundialu lub też z meczów na Euro 2016.

Polska jest w stanie odrobić straty?

Przerwa. Początek był obiecujący, później rywale zaczęli przejmować inicjatywę i przewagę udokumentowali bramką. Niestety zasłużone prowadzenie Kolumbii.

Ospina wyszedł z bramki, ale Polacy nie potrafili tego wykorzystać...

Gubią się Polacy, chaos, nerwy. Nie o to chodzi. Źle to wygląda.

Osamotniony Lewandowski niewiele potrafi zdziałać. Brakuje wsparcia.

Kolumbijczycy kradną kolejne sekundy. Nie spieszy się rywalom.

Sędzia doliczył 4 minuty.

Dośrodkowanie Rybusa, piłka minęła bramkarza, ale wylądowała na górnej siatce. Polak jednak wcześniej był na spalonym.

Cały czas rywale rozgrywają piłkę. Polacy... nie wiedzą co mają zrobić. Czyżby nikt takiego scenariusza nie zakładał?

Kolumbijczycy spokojnie rozgrywają piłkę. Oni swoje zrobili i chcą dotrwać do przerwy.

Jesteśmy w trudnej sytuacji. Musimy ruszyć na rywala. Polacy starają się coś zdziałać.

Gol! Strzelił Yerry Mina. Asystował mu James Rodriguez. Niestety... Ten gol wisiał na włosku. Z pola karnego dogrywał James, a wysoki Mina głową z kilku metrów wyskoczył wyżej od Pazdana i trafił do siatki.

Pazdan zagrał do... no właśnie, do kogo? Piłka w rękach Ospiny.

Kontra Polaków, ale Lewandowski był sam z dwójką rywali na plecach. To nie mogło się udać.

I znowu Wojciech Szczęsny po drośrodkowaniu dobrze interweniował.

Cuadrado wjechał w obronę Polaków jak w masło. Na nasze szczęście w bramce Szczęsny.

Polacy już od wielu minut nie potrafią zagrozić Kolumbii. To może martwić.

Juan Cuadrado uderzał z dystansu, ale piłka poszybowała daleko od celu.

Dwie wrzutki w nasze pole karne, ale dwukrotnie Bednarek wybił piłkę.

Gorąco pod naszą bramką, ale Polacy nie pozwolili rywalom na oddanie uderzenia.

Nasza galeria wciąż jest aktualizowana.

Kolumbia. Schodzi: Abel Aguilar. Wchodzi: Mateus Uribe.

Dwa kwadranse za nami. Tymczasem na murawie leży Abel Aguilar. Będzie potrzebna zmiana. Problemy z pachwiną.

Piszczek kopnięty w głowę przez rywala. Moment przerwy w grze.

Groźna wrzutka w nasze pole karne, ale skutecznie polscy obrońcy.

Pasywniejsi w ostatnich minutach jesteśmy w ataku. Oby tylko na chwilę.

Kolumbijczycy rozgrywają atak pozycyjny, rywale szukają dziury w naszej defensywie.

Uciekli nam Kolumbijczycy, w polu karnym piętą dogrywał Falcao, ale efektem korner.

Jak na razie stałe fragmenty nam nie wychodzą. Nie ma uderzeń, nie ma nawet okazji do nich po dośrodkowaniach.

Już kontra Polaków, ale ponownie tylko rzut rożny.

Już z pola karnego dogrywał Arias, Pazdan uratował zespół.

Ostro jest na placu gry. Teraz Góralski faulował rywala. Wciąż bez kartek.

W naszej galerii pojawiły się nowe zdjęcia z meczu.

Kontra Kolumbii, ale brakowało uderzenia. Faulował wcześniej Krychowiak, sędzia nakazał kontynuowanie gry.

Ponownie na dłużej jesteśmy na połowie Kolumbijczyków. Brakuje celnych strzałów.

Zieliński uderzył sprzed pola karnego, piłka odbiła się od obrońcy i wyszła na róg.

Rywale również się nie patyczkują. Lewandowski ostro potraktowany przez rywala.

Ostro grają Polacy, tego zabrakło z Senegalem. Musimy odpierać ataki rywala.

Kwadrans za nami. Obiecujący, ale bez goli. Taki wynik nikogo nie może satysfakcjonować.

Santiago Arias zagrał ręką, przerwał akcję Polaków, ale kartki nie otrzymał.

Kolumbijczycy powoli uzyskują przewagę, ale Polacy po przechwycie piłki momentalnie ruszają z atakiem.

Polacy spokojnie konstruują swoją akcję, ale już tak łatwo nie wchodzą w pole karne rywala.

Gra przeniosła się do środka pola. Już nie atakujemy z taką pasją jak wcześniej.

Pierwsze zagrożenie Kolumbijczyków, strzał Jamesa spokojnie obronił Szczęsny. Dodatkowo Kolumbijczyk był na spalonym.

W końcu Kolumbijczycy na dłużej na naszej połowie, ale Szczęsny jeszcze bez interwencji.

Zapraszamy do najnowszej galerii z meczu.

Ospina pozbierał się i kontynuuje grę. A Polacy wciąż w natarciu.

Poturbowany David Ospina. Bramkarz potrzebuje pomocy medycznej.

Znowu zamieszanie w polu karnym Kolumbii. Do szczęścia zabrakło uderzenia! Wszystko zaczęło się od dobrego, dalekiego dogrania Pazdana.

Pazdan starł się z Falcao. Polak leży na boisku, ale wszystko będzie dobrze.

Krótko rozegrany rzut rożny, ale efektem tylko aut na wysokości pola karnego.

Już drugi rzut rożny dla Polaków, dobry początek naszej drużyny!

Zieliński z rogu, jednak nikt w piłkę nie trafił.

Gorąco pod bramką Ospiny, ale efektem tylko korner.

Wysoko atakują nas Kolumbijczycy, Polacy radzą sobie z ich pressingiem.

Gramy!

Kapitalna atmosfera na stadionie w Kazaniu. Niestety, ktoś będzie po tym spotkaniu smutny. Za moment pierwszy gwizdek sędziego.

Już za moment piłkarze pojawią na murawie. Głosy do odśpiewania hymnu przygotowane?

Szaliki wyprane, koszulki i koszule uprasowane, najlepsze zapachy rozpylone, najlepsze napoje zakupione. Teraz wszystko zależy od Polski! Pokażcie, że potraficie! Trzymamy kciuki!

Tymczasem rosyjscy bukmacherzy w nas nie wierzą.

Przypomnijmy, że po raz ostatni z Kolumbią graliśmy w 2006 roku. Przed mundialem w Niemczech na Stadionie Śląskim przegraliśmy 1:2, a jedną z bramek strzelił nam... bramkarz rywala.

Już tylko 30 minut do meczu. Można zjeść kolację, wypić... kawę. Można również:

/p>

Tak przed naszym drugim meczem prezentuje się tabela grupy H.

Denerwujesz się przed meczem Polaków?

Kto wygra mecz?

Mecz poprowadzi Cesar Arturo Ramos (Meksyk).

Znamy już skład Polaków na spotkanie z Kolumbią.

To już mała tradycja. Po raz kolejny w drugim meczu mundialu gramy niemal o wszystko. Po remisie Japonii z Senegalem 2:2, podział punktów w potyczce Polski z Kolumbią nie pozbawia drużyn szans na awans. Przegrany na pewno żegna się z turniejem.