komentarz

Wielka radość Portugalii, która pozostała w grze o mistrzostwo Europy!

1
komentarz

Polska odpadła z Euro 2016. Ricardo Quaresma zakończył celnym strzałem konkurs rzutów karnych. Portugalia górą!

15
4
3
12
66
komentarz

Jakub Błaszczykowski nadział się na interwencję Rui Patricio i to może być bardzo kosztowna pomyłka...

8
4
3
8
50
komentarz

3:4. Nani nie pozwolił sobie na pomyłkę. Horror w konkursie jedenastek i Polacy muszą gonić rywali.

12
3
1
2
39
komentarz

3:3! Kamil Glik.. Identyczna kolejność jak w poprzednim konkursie i Polacy trafiają do siatki.

47
4
1
1
4
komentarz

2:3. Joao Moutinho i na razie wszyscy strzelcy są bezbłędni!

20:41

0:1. Cristiano Ronaldo rozpoczął wojnę nerwów. Portugalczyk trafił pewnie.

10
1
1
35
20:41

W bramce reprezentacji Polski Łukasz Fabiański, który bronił pewnie przez 120 minut. Jego rywalem jest Rui Patricio.

21
1
1
1
Czy Polacy wygrają konkurs rzutów karnych?
20
2
1
1
4
20:41

Polska ma 100 procent skuteczności w konkursach rzutów karnych na wielkich turniejach. Portugalia przeżywała swoje wielkie i przykre chwile w jedenastkach.

9
4
20:41

Koniec gry, ale nie koniec rywalizacji. Konkurs rzutów karnych zdecyduje, która drużyna awansuje do półfinału!

120

Na koniec Bartosz Kapustka zablokowany, a Łukasz Piszczek chybił uderzeniem z ponad 20 metrów. Sędzia postanowił dorzucić wycieńczonym zawodnikom minutę. To konsekwencja wizyty szalonego kibica.

9
119

Wszyscy kibice wstali z miejsc. Drużyna Adama Nawałki jest dla nich wielka.

11
1
118

Heroiczna walka. Przed momentem Pepe zdjął piłkę z głowy składającego się do strzału Roberta Lewandowskiego.

6
116

Selekcjonerzy muszą myśleć kilka kroków do przodu. Jeżeli dojdzie do konkursu rzutów karnych, to czy Adam Nawałka postawi na tych samych egzekutorów?

4
115

Bartosz Kapustka oswobodził się w polu karnym przeciwnika. Dobiegł do linii bramkowej i dośrodkował. Po raz drugi w tej dogrywce zabrakło Polaka, by sfinalizować centrę strzałem.

6
114

Kilka minut i będzie thriller. Polska wygrała już jeden konkurs rzutów karnych ze Szwajcarią. Być może Biało-Czerwoni będą musieli to powtórzyć.

6
113

Nerwowa, ale skuteczna interwencja obrońców reprezentacji Polski po zgraniu Pepe. Obrońca Realu Madryt znalazł się na drugim słupku po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

5
111

Mobilizacja drużyn na ostatnie 15 minut.

5
110

Rajd, a może bardziej slalom gigant szalonego kibica zakończony rzutem na murawę. Kibic przedarł się z trybun, by spotkać się z Cristiano Ronaldo. Przymusowa przerwa w grze.

3
1
4
108

Zbyt płaskie i zbyt leniwe dośrodkowanie. Radzi sobie Jose Fonte i nieomal zainicjował szalenie groźną kontrę Selecao.

3
1
108

Łukasz Piszczek wywalczył rzut rożny. Będzie szansa, by zagrozić Rui Patricio, a najlepiej go pokonać.

4
1
107

Podnieśli się kibice z Polski. Dzień kończy się, a piłkarze wciąż walczą, by napisać piękny rozdział w historii polskiego futbolu.

3
2
106

Gra wznowiona po raz ostatni w nerwowym ćwierćfinale.

3
20:41

Adam Nawałka ma jeszcze jedną zmianę do wykorzystania. Ciekawe, czy podniesie któregoś z podopiecznych z ławki rezerwowych.

6
1
20:41

Nadal 1:1 i drużynom pozostaje 15 minut na wygranie ćwierćfinału w dogrywce!

104

Masażyści próbują zdziałać cuda w krótkich przerwach.

6
1
102

Nikt nie dostawił stopy do płaskiego dośrodkowania Jakuba Błaszczykowskiego. Skrzydłowego uruchomił przytomnym podaniem Robert Lewandowski.

4
1
101

Potężne zmęczenie. Druga dogrywka, wielkie napięcie, wysoka temperatura i duchota. Czas dla prawdziwych gladiatorów.

4
1
1
1
2
100

Arkadiusz Milik zatańczył przed polem karnym, Pepe pogubił się w krokach Polaka i szkoda, że ten ostatni nie wcelował w światło bramki Rui Patricio.

2
2
100

Wybiła 100. minuta. Pokazał się w tym newralgicznym momencie Grzegorz Krychowiak, zastawił piłkę i wywalczył rzut wolny w centrum boiska.

3
1
99

Portugalia robi w dogrywce więcej, by zdobyć zwycięskiego gola. Polacy są zmęczeni, ale nie brakuje im ducha walki.

4
2
4
2
97

Walka do ostatniej kropli potu o wejście do strefy medalowej Euro 2016!

5
2
2
1
94

Nieprecyzyjne podanie Łukasza Piszczka w kierunku Arkadiusza Milika. Do gry wejdzie niebawem Tomasz Jodłowiec. To drugi wybraniec Adama Nawałki spośród rezerwowych.

5
1
93

Dośrodkowanie Eliseu do Cristiano Ronaldo. Nie potrafi soczyście trafić w futbolówkę piłkarz, na którego liczy cała Portugalia. Asekurował całą sytuację Kamil Glik.

3
4
92

W poprzedniej rundzie Polacy cofnęli się w dogrywce i przeczekali szturm Szwajcarii. Z kolei Portugalia zadała decydujący cios Chorwacji.

20:41

Rzut oka na statystyki pozwala stwierdzić, że widowisko jest wyrównane. Martwi, że im dalej w mecz, tym mniej zadań ma Rui Patricio. Teraz Polacy mają chwilę na naładowanie baterii.

5
1
20:41

Druga dogrywka obu reprezentacji we Francji.

4
3
20:41

5
1
20:41

I nie wiemy, która drużyna awansuje do półfinału Euro 2016. Sędzia musi zarządzić dogrywkę po 90 minutach. Dodakowe nerwy przed nami!

90+2

Żółtą kartkę otrzymał William Carvalho.

6
1
90+2

Selekcjonerzy zastanawiają się co powiedzieć swoim podopiecznym. Ponownie muszą zmobilizować ich do dodatkowego wysiłku. Została minuta, jeżeli któraś z ekip chce odwołać dogrywkę.

2
90

Doliczone 3 minuty.

4
1
89

Joao Moutinho zszedł na moment z boiska, ponieważ odczuł cios od Arkadiusza Milika. Przypomnijmy, że obie reprezentacje grały dogrywkę w meczu o awans do ćwierćfinału.

87

Hymn Polski w Marsylii. Trudny, zacięty, energetyczny mecz, w którym Polska ma wciąż takie same szanse na awans jak przeciwnik.

7
86

Marnie zachował się Cristiano Ronaldo. Do czasu wszystko wyglądało dobrze, ponieważ kapitan Portugalczyków wybiegł w tempo do podania za plecy obrońców, ale później nie trafił w piłkę, mając przed oczami tylko Łukasza Fabiańskiego.

6
85

Czas na liderów reprezentacji. Jednym z nich jest Grzegorz Krychowiak.

6
84

Łukasz Fabiański nie był atakowany i mógł złapać ostatnie dośrodkowanie Selecao z zamkniętymi oczami.

5
82
11
81

Wślizg Artura Jędrzejczyka podniósł ciśnienie kibicom w Polsce. Piłka po niebezpiecznym zagraniu lewego defensora poturlała się nieopodal słupka.

3
1
81

Adam Nawałka nie zmienia. Nieźle funkcjonuje mechanizm reprezentacji Polski, ale chyba przydałoby się trochę świeżości. Prawdopodobnie wniesie ją niebawem Bartosz Kapustka.

4
80
4
2
79

Niebezpiecznie, ale na szczęście w środek bramki. Jose Fonte główkował po precyzyjnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego i musiał popisać się chwytem Łukasz Fabiański. Kibice skandują personalia bramkarza.

3
1
77

Joao Mario szukał luki w obronie Polski. Nie znalazł. Doskonale blokują obrońcy próbę Portugalczyka z 25 metrów.

5
75

Kamil Grosicki zbiegł w swoim stylu z lewego skrzydła do środka. Wychowanek Pogoni Szczecin zdecydował się na strzał z 18. metra zdecydowanie za wysoko. Widać zmęczenie po współautorze gola z 2. minuty.

3
74

Mija drugi kwadrans drugiej połowy. W tym okresie Portugalia wyrównała statystykę posiadania piłki, ale nie zdobyła gola.

3
73
4
72

Dośrodkowanie w kierunku Cristiano Ronaldo. Portugalczyk nie doczekał się jednak piłki i kieruje wzrok w niebiosa. To nie jest dotychczas mecz marzenie tego wielkiego piłkarza.

6
71

20 minut do końca regulaminowego czasu. Napięcie rośnie w milionach domów w Polsce i w Portugalii. Każdy błąd może teraz kosztować pożegnanie z turniejem.

5
70

Żółtą kartkę otrzymał Adrien Silva.

4
69

Arkadiusz Milik miał możliwość oddania strzału z bliska!. Prosto w Rui Patricio, a szansa na zdobycie gola była bardzo, bardzo dobra!

3
2
68

Powtórka akcji bramkowej, ale bez szczęśliwego zakończenia. Kamil Grosicki przyspieszył na lewej stronie i grał płasko w kierunku Roberta Lewandowskiego. Trochę za plecy...

4
1
68

Przepiękna arena pierwszego ćwierćfinału Euro 2016!

5
1
67

Eliseu ma bardzo dużo pretensji do sędziego. Felix Brych zagwizdał faul na Jakubie Błaszczykowskim.

2
66

Żółtą kartkę otrzymał Kamil Glik.

3
4
64

Polacy zrezygnowali na kilka minut z ataku pozycyjnego. Ciężar rozgrywania wzięli na siebie rywale. Cedric Soares huknął potężnie i piłka z olbrzymią prędkością poszybowała obok spojenia słupka z poprzeczką. Niewiele zabrakło!

2
1
62

W 60. minucie jednak nie blokował Michał Pazdan, a Grzegorz Krychowiak, co nie zmienia faktu, że Pirania mocno pracuje w defensywie.

4
60

Kwadrans drugiej połowy za kibicami. Zamknął go oficjalnie Adrien Silva strzałem z 20. metra, który zablokował Grzegorz Krychowiak.

2
1
59

Eliseu szukał swoim dośrodkowaniem Naniego, a może Cristiano Ronaldo. Znalazł Łukasza Fabiańskiego, który ma sporo pracy na przedpolu. Nie traci czujności bohater meczu ze Szwajcarią.

4
1
2
57

W odpowiedzi ciekawa akcja reprezentacji Polski. Możemy żałować, że Jakub Błaszczykowski dośrodkowywał w sunących wślizgiem rywali. Mógł przeczekać ich atak.

1
56

Pokazał się Cristiano Ronaldo. Gwiazdor reprezentacji Portugalii miał sporo miejsca, sporo czasu i nie wiadomo dlaczego kopnął piłkę w boczną siatkę. Dotychczas strzały goleadora Realu Madryt nie są groźne.

3
1
55

18-latek znalazł sposób na żelazną defensywę Polaków.

4
54

Krótki napór Portugalczyków bez strzału. Polacy uspokajają sytuację i budują atak pozycyjny. Pozwalają rozgrywać przeciwnicy, rezygnując z wysokiego pressingu.

52

Rozegrał się Renato Sanches. Ponownie dał mu dośrodkować Artur Jędrzejczyk i ponownie musiał wyjaśnić sytuację Łukasz Fabiański. Pewny chwyt bramkarza Swansea City.

1
51

Dwa dośrodkowania w szesnastkę Polski z obu stron boiska. Pierwsze wybił Michał Pazdan, a drugie złapał Łukasz Fabiański.

2
1
49

Łukasz Piszczek znalazł miejsce na dośrodkowanie z prawego skrzydła. Strzelił po podaniu swojego byłego klubowego partnera Robert Lewandowski. Tym razem nie ma gola. Rui Patricio obronił!

4
48

Po przerwie Polska utrzymuje się przy piłce. Generalnie podopieczni Adama Nawałki mają 53 procent posiadania.

2
47

Michał Pazdan został nadepnięty przez Naniego. Kto jak kto, ale stoper reprezentacji Polski nie zwijał się długo z bólu.

5
47

Drugą połowę rozpoczęła reprezentacja Portugalii. Pewnie spróbuje pójść za ciosem, ale przecież także Polacy mają swój plan.

4
46

Gra wznowiona po przerwie!

3
Czy ćwierćfinał rozstrzygnie się w 90 minutach?
4
20:41

Renato Sanches zdobył swojego pierwszego gola w zespole narodowym. Po tym trafieniu zrobiło się 1:1 w Marsylii.

1
20:41

Obie drużyny równie blisko i daleko od półfinału Euro 2016.

3
20:41

Dość intensywne spotkanie, a piłka przenosi się szybko spod jednego pod drugie pole karne. O niebo lepsze widowisko niż poprzedni mecz Portugalii z Chorwacją.

3
20:41

3
20:41

1:1 po nieco ponad 45 minutach meczu w Marsylii. Będzie jeszcze gorąco w tym ćwierćfinale!

45

Doliczona minuta przez sędziego.

4
44

Artur Jędrzejczyk podłączył się do ataku na lewej stronie boiska. Zrobił przewagę w polu karnym, ale dośrodkował prosto w nogi Portugalczyka.

2
3
43

Kibice której reprezentacji wyjdą szczęśliwi ze stadionu?

3
2
42

Żółtą kartkę otrzymał Artur Jędrzejczyk.

5
40

Korner Portugalii, po którym nic wynikło. Dobrze ustawili się obrońcy w białych strojach. W statystyce rzutów rożnych drużyna Santosa prowadzi 3:1.

39

33. minuta i strzał Renato Sanchesa wprowadził w stan euforii całą Portugalię.

2
4
38

Jakub Błaszczykowski daje teraz pozytywny impuls drużynie. Umiejętnie zastawił piłkę i dał się sfaulować w bocznym sektorze boiska.

2
1
36

Ostre starcie Grzegorza Krychowiaka z Cristiano Ronaldo. Piłkarze znają się dobrze z Primera Division. Sędzia nie upomniał faulującego Polaka kartką.

1
37

Składał się do strzału Arkadiusz Milik, a po chwili obrońcy musieli rozpaczliwie interweniować po mocnym wstrzeleniu Jakuba Błaszczykowskiego.

1
35

Walczą Polacy. Nikt nie obiecywał im, że będzie łatwo. Przenieśli grę na połowę południowców i budują rozsądnie atak pozycyjny.

5
33

Gol! Strzelił Renato Sanches. Asystował mu Nani.

Tymczasem faktem stało się wyrównanie. Niestety mecz rozpoczyna się praktycznie od początku. Perfekcyjna bomba Renato Sanchesa z 18. metra w krótki róg. Nie zdążył ze wślizgiem Artur Jędrzejczyk i z paradą Łukasz Fabiański, więc rywale mają gola.

5
5
48
32

Kwadrans do przerwy. Marzenie milionów Polaków: druga bramka, która sprowadzi naszpikowanego gwiazdami przeciwnika do parteru.

30

Michał Pazdan staranował jak tur Cristiano Ronaldo. Sędzia nie pokusił się, by odgwizdać jedenastkę, choć stoper reprezentacji Polski nie przebierał w środkach.

2
28

Cristiano Ronaldo oswobodził się spod opieki obrońców przed polem karnym. Był na 20. metrze i mierzył w kierunku bramki Polaków. Nie było to idealne uderzenie, ale pierwsze celne na bramkę Łukasza Fabiańskiego.

1
1
2
27

Groźne rozegranie Cristiano Ronaldo i spółki. Futbolówka posłana za plecy bloku obronnego Polaków. Można odetchnąć: udało się zablokować dośrodkowanie, a w roli ratownika Kamil Glik.

26

Często fauluje Renato Sanches. Komplementowany w ojczyźnie pomocnik jest wyprowadzony z równowagi przez nieustępliwą defensywę reprezentacji Polski.

2
1
1
1
1
25

Fajny okres w grze Polaków. Coraz mniej Portugalczyków na połowie przeciwnika. I nie ma co ukrywać: to dobrze.

2
1
24

"Lewy" się obudził, kiedy turniej rozkręcił się na dobre!

6
23

Urwał się Portugalczykom Kamil Grosicki. Szkoda, że nie dostarczył równie wypieszczonego podania któremuś z napastników jak w 2. minucie.

22

Arkadiusz Milik wywalczył rzut rożny, a wykonał go Jakub Błaszczykowski. Radzi sobie reprezentacja z południa kontynentu.

3
1
20

Mija powoli 20. minuta. Najważniejsza informacja jest taka, że Polska prowadzi i jest o krok bliżej półfinału Euro 2016. Portugalia przycisnęła przez moment, może dwa, ale Łukasz Fabiański nie musi dokonywać cudów w bramce.

3
18

Dwie akcje zespołu Adama Nawałki. Nie ogranicza się do statystowania. "Lewy" strzelił płasko prosto do koszyczka Rui Patricio, a po chwili Kamil Grosicki dośrodkował w maliny.

2
17

Piękna radość naszych kapitanów!

6
16

Cristiano Ronaldo mierzył po raz pierwszy dziś z rzutu wolnego. Odległość 35 metrów. Efekt: gwiazdor Realu Madryt huknął w pół białego muru Polaków.

15

Riposta nadeszła. Arkadiusz Milik miał trochę miejsca po podaniu Grzegorza Krychowiaka i postanowił uderzył płasko zza 16. metra. Pudło i od bramki Rui Patricio.

2
1
14

Całe zamieszanie kończy sędzia Felix Brych. Joao Mario złapany na spalonym i Polacy mają szansę, by odpowiedzieć jakimś atakiem.

2
13

Mierne dośrodkowanie z narożnika boiska. Za moment reprezentacja Portugalii będzie miała okazję na poprawienie się. Tym razem interweniował Kamil Glik.

2
12

W ostatnim momencie wrócił Michał Pazdan i skutecznie przeciął podanie Cedrica Soaresa w kierunku Cristiano Ronaldo. Będzie jeszcze korner dla zespołu z Półwyspu Iberyjskiego.

1
11

Tak cieszyli się Polacy!

4
1
10

Nani był na skraju pola karnego. Nie przebił się swoim strzałem, ale wysłał Polakom ostrzeżenie w 10. minucie. Na Portugalię trzeba uważać od początku do końca meczu.

1
9

Cristiano Ronaldo dośrodkował w pole karne Polaków. Dotychczas Łukasz Fabiański jest jednak biernym obserwatorem wydarzeń. Nie zagrażają mu Portugalczycy.

3
8

Robert Lewandowski zdobył swojego pierwszego gola na Euro 2016, natomiast Kamil Grosicki ma drugą asystę na wielkim turnieju.

5
7

W posiadaniu piłki Polacy. Michał Pazdan wprowadzał ją na połowę reprezentacji Portugalii. Zabrakło trochę dokładności i jest przechwyt Renato Sanchesa.

1
6

Wielka sektorówka przewitała Polaków w ćwierćfinale.

5
1
5

Renato Sanches sfaulowany w środku pola i Selecao rozpoczęło od rzutu wolnego. Na razie rywale Polski grają nerwowo i Grzegorz Krychowiak zmusił ich po chwili do przewinienia.

3
4

Cała Portugalia w szoku, natomiast dla zespołu Adama Nawałki ćwierćfinał rozpoczął się idealnie. Do końca meczu jeszcze bardzo dużo czasu.

4
3

Portugalczycy rozpoczęli ospale i mają problem. Po zmianie wyniku próbują błyskawicznie odpowiedzieć, ale mądrze przesuwają się Polacy.

6
2
2

Gol! Strzelił Robert Lewandowski. Asystował mu Kamil Grosicki.

GOOOOOOOOOOOOL! Wielkie przełamanie Roberta Lewandowskiego już w 2. minucie! Napastnik reprezenatacji Polski znalazł się we właściwym czasie i miejscu w polu karnym, by zakończyć strzałem do siatki płaskie dośrodkowanie Kamila Grosickiego. Fatalnie pomylił się Cedric Soares, który umożliwił szarżę "Grosikowi" na lewym skrzydle.

66
9
1
2
20:41

Pierwszy gwizdek w Marsylii! Polacy i Portugalczycy rozpoczęli bitwę o półfinał Euro 2016.

20:41

Mecz poprzedza minuta ciszy upamiętniająca ofiary zamachu w Stambule.

5
20:41

Mazurek Dąbrowskiego w Marsylii. Polacy w braterskim uścisku. Robert Lewandowski delikatnie mrugnął z kierunku kamery, kojąc zdenerwowane serca kibiców.

6
20:41

Na początek hymn Portugalii, która jest formalnie zespołem przyjezdnym. Kapitanem Selecao jest Cristiano Ronaldo.

1
20:41

Piłkarze zameldowali się na murawie. Polacy w jednolitych białych strojach, Portugalia w tradycyjnych bordowych. Czas na hymny narodowe.

1
20:41

Trybyny oczywiście pełne. Drużyna Adama Nawałki może liczyć na wsparcie z trybun. Ponadto są z nią miliony serc w Polsce.

1
20:41

Temperatura rośnie i trudno się dziwić.

2
20:41

Przekonajmy się, czy dziś Cristiano Ronaldo poprawi swoje statystyki.