Polska
2' Robert Lewandowski  (1:0) 42' Artur Jędrzejczyk 66' Kamil Glik 88' Bartosz Kapustka
Portugalia
33' Renato Sanches  (1:1) 70' Adrien Silva 90+2' William Carvalho
1:1 (3 : 5) Zakończony

Wielka radość Portugalii, która pozostała w grze o mistrzostwo Europy!

Polska odpadła z Euro 2016. Ricardo Quaresma zakończył celnym strzałem konkurs rzutów karnych. Portugalia górą!

Jakub Błaszczykowski nadział się na interwencję Rui Patricio i to może być bardzo kosztowna pomyłka...

3:4. Nani nie pozwolił sobie na pomyłkę. Horror w konkursie jedenastek i Polacy muszą gonić rywali.

3:3! Kamil Glik.. Identyczna kolejność jak w poprzednim konkursie i Polacy trafiają do siatki.

2:3. Joao Moutinho i na razie wszyscy strzelcy są bezbłędni!

2:2. Trafił Arkadiusz Milik.

1:2. Renato Sanches do bramki.

1:1. Odpowiedział Robert Lewandowski.

0:1. Cristiano Ronaldo rozpoczął wojnę nerwów. Portugalczyk trafił pewnie.

W bramce reprezentacji Polski Łukasz Fabiański, który bronił pewnie przez 120 minut. Jego rywalem jest Rui Patricio.

Czy Polacy wygrają konkurs rzutów karnych?

Polska ma 100 procent skuteczności w konkursach rzutów karnych na wielkich turniejach. Portugalia przeżywała swoje wielkie i przykre chwile w jedenastkach.

Koniec gry, ale nie koniec rywalizacji. Konkurs rzutów karnych zdecyduje, która drużyna awansuje do półfinału!

Na koniec Bartosz Kapustka zablokowany, a Łukasz Piszczek chybił uderzeniem z ponad 20 metrów. Sędzia postanowił dorzucić wycieńczonym zawodnikom minutę. To konsekwencja wizyty szalonego kibica.

Wszyscy kibice wstali z miejsc. Drużyna Adama Nawałki jest dla nich wielka.

Heroiczna walka. Przed momentem Pepe zdjął piłkę z głowy składającego się do strzału Roberta Lewandowskiego.

Selekcjonerzy muszą myśleć kilka kroków do przodu. Jeżeli dojdzie do konkursu rzutów karnych, to czy Adam Nawałka postawi na tych samych egzekutorów?

Bartosz Kapustka oswobodził się w polu karnym przeciwnika. Dobiegł do linii bramkowej i dośrodkował. Po raz drugi w tej dogrywce zabrakło Polaka, by sfinalizować centrę strzałem.

Kilka minut i będzie thriller. Polska wygrała już jeden konkurs rzutów karnych ze Szwajcarią. Być może Biało-Czerwoni będą musieli to powtórzyć.

Nerwowa, ale skuteczna interwencja obrońców reprezentacji Polski po zgraniu Pepe. Obrońca Realu Madryt znalazł się na drugim słupku po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Mobilizacja drużyn na ostatnie 15 minut.

Rajd, a może bardziej slalom gigant szalonego kibica zakończony rzutem na murawę. Kibic przedarł się z trybun, by spotkać się z Cristiano Ronaldo. Przymusowa przerwa w grze.

Zbyt płaskie i zbyt leniwe dośrodkowanie. Radzi sobie Jose Fonte i nieomal zainicjował szalenie groźną kontrę Selecao.

Łukasz Piszczek wywalczył rzut rożny. Będzie szansa, by zagrozić Rui Patricio, a najlepiej go pokonać.

Podnieśli się kibice z Polski. Dzień kończy się, a piłkarze wciąż walczą, by napisać piękny rozdział w historii polskiego futbolu.

Gra wznowiona po raz ostatni w nerwowym ćwierćfinale.

Adam Nawałka ma jeszcze jedną zmianę do wykorzystania. Ciekawe, czy podniesie któregoś z podopiecznych z ławki rezerwowych.

Nadal 1:1 i drużynom pozostaje 15 minut na wygranie ćwierćfinału w dogrywce!

Masażyści próbują zdziałać cuda w krótkich przerwach.

Nikt nie dostawił stopy do płaskiego dośrodkowania Jakuba Błaszczykowskiego. Skrzydłowego uruchomił przytomnym podaniem Robert Lewandowski.

Potężne zmęczenie. Druga dogrywka, wielkie napięcie, wysoka temperatura i duchota. Czas dla prawdziwych gladiatorów.

Arkadiusz Milik zatańczył przed polem karnym, Pepe pogubił się w krokach Polaka i szkoda, że ten ostatni nie wcelował w światło bramki Rui Patricio.

Wybiła 100. minuta. Pokazał się w tym newralgicznym momencie Grzegorz Krychowiak, zastawił piłkę i wywalczył rzut wolny w centrum boiska.

Portugalia robi w dogrywce więcej, by zdobyć zwycięskiego gola. Polacy są zmęczeni, ale nie brakuje im ducha walki.

Walka do ostatniej kropli potu o wejście do strefy medalowej Euro 2016!

Nieprecyzyjne podanie Łukasza Piszczka w kierunku Arkadiusza Milika. Do gry wejdzie niebawem Tomasz Jodłowiec. To drugi wybraniec Adama Nawałki spośród rezerwowych.

Dośrodkowanie Eliseu do Cristiano Ronaldo. Nie potrafi soczyście trafić w futbolówkę piłkarz, na którego liczy cała Portugalia. Asekurował całą sytuację Kamil Glik.

W poprzedniej rundzie Polacy cofnęli się w dogrywce i przeczekali szturm Szwajcarii. Z kolei Portugalia zadała decydujący cios Chorwacji.

Piłka ponownie w grze.

Rzut oka na statystyki pozwala stwierdzić, że widowisko jest wyrównane. Martwi, że im dalej w mecz, tym mniej zadań ma Rui Patricio. Teraz Polacy mają chwilę na naładowanie baterii.

Druga dogrywka obu reprezentacji we Francji.

Popełnione faule

I nie wiemy, która drużyna awansuje do półfinału Euro 2016. Sędzia musi zarządzić dogrywkę po 90 minutach. Dodakowe nerwy przed nami!

Żółtą kartkę otrzymał William Carvalho.

Selekcjonerzy zastanawiają się co powiedzieć swoim podopiecznym. Ponownie muszą zmobilizować ich do dodatkowego wysiłku. Została minuta, jeżeli któraś z ekip chce odwołać dogrywkę.

Doliczone 3 minuty.

Joao Moutinho zszedł na moment z boiska, ponieważ odczuł cios od Arkadiusza Milika. Przypomnijmy, że obie reprezentacje grały dogrywkę w meczu o awans do ćwierćfinału.

Żółtą kartkę otrzymał Bartosz Kapustka.

Hymn Polski w Marsylii. Trudny, zacięty, energetyczny mecz, w którym Polska ma wciąż takie same szanse na awans jak przeciwnik.

Marnie zachował się Cristiano Ronaldo. Do czasu wszystko wyglądało dobrze, ponieważ kapitan Portugalczyków wybiegł w tempo do podania za plecy obrońców, ale później nie trafił w piłkę, mając przed oczami tylko Łukasza Fabiańskiego.

Czas na liderów reprezentacji. Jednym z nich jest Grzegorz Krychowiak.

Łukasz Fabiański nie był atakowany i mógł złapać ostatnie dośrodkowanie Selecao z zamkniętymi oczami.

Polska. Schodzi: Kamil Grosicki. Wchodzi: Bartosz Kapustka.

Wślizg Artura Jędrzejczyka podniósł ciśnienie kibicom w Polsce. Piłka po niebezpiecznym zagraniu lewego defensora poturlała się nieopodal słupka.

Adam Nawałka nie zmienia. Nieźle funkcjonuje mechanizm reprezentacji Polski, ale chyba przydałoby się trochę świeżości. Prawdopodobnie wniesie ją niebawem Bartosz Kapustka.

Portugalia. Schodzi: Joao Mario. Wchodzi: Ricardo Quaresma.

Niebezpiecznie, ale na szczęście w środek bramki. Jose Fonte główkował po precyzyjnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego i musiał popisać się chwytem Łukasz Fabiański. Kibice skandują personalia bramkarza.

Joao Mario szukał luki w obronie Polski. Nie znalazł. Doskonale blokują obrońcy próbę Portugalczyka z 25 metrów.

Kamil Grosicki zbiegł w swoim stylu z lewego skrzydła do środka. Wychowanek Pogoni Szczecin zdecydował się na strzał z 18. metra zdecydowanie za wysoko. Widać zmęczenie po współautorze gola z 2. minuty.

Mija drugi kwadrans drugiej połowy. W tym okresie Portugalia wyrównała statystykę posiadania piłki, ale nie zdobyła gola.

Portugalia. Schodzi: Adrien Silva. Wchodzi: Joao Moutinho.

Dośrodkowanie w kierunku Cristiano Ronaldo. Portugalczyk nie doczekał się jednak piłki i kieruje wzrok w niebiosa. To nie jest dotychczas mecz marzenie tego wielkiego piłkarza.

20 minut do końca regulaminowego czasu. Napięcie rośnie w milionach domów w Polsce i w Portugalii. Każdy błąd może teraz kosztować pożegnanie z turniejem.

Żółtą kartkę otrzymał Adrien Silva.

Arkadiusz Milik miał możliwość oddania strzału z bliska!. Prosto w Rui Patricio, a szansa na zdobycie gola była bardzo, bardzo dobra!

Powtórka akcji bramkowej, ale bez szczęśliwego zakończenia. Kamil Grosicki przyspieszył na lewej stronie i grał płasko w kierunku Roberta Lewandowskiego. Trochę za plecy...

Przepiękna arena pierwszego ćwierćfinału Euro 2016!

Eliseu ma bardzo dużo pretensji do sędziego. Felix Brych zagwizdał faul na Jakubie Błaszczykowskim.

Żółtą kartkę otrzymał Kamil Glik.

Polacy zrezygnowali na kilka minut z ataku pozycyjnego. Ciężar rozgrywania wzięli na siebie rywale. Cedric Soares huknął potężnie i piłka z olbrzymią prędkością poszybowała obok spojenia słupka z poprzeczką. Niewiele zabrakło!

W 60. minucie jednak nie blokował Michał Pazdan, a Grzegorz Krychowiak, co nie zmienia faktu, że Pirania mocno pracuje w defensywie.

Kwadrans drugiej połowy za kibicami. Zamknął go oficjalnie Adrien Silva strzałem z 20. metra, który zablokował Grzegorz Krychowiak.

Eliseu szukał swoim dośrodkowaniem Naniego, a może Cristiano Ronaldo. Znalazł Łukasza Fabiańskiego, który ma sporo pracy na przedpolu. Nie traci czujności bohater meczu ze Szwajcarią.

W odpowiedzi ciekawa akcja reprezentacji Polski. Możemy żałować, że Jakub Błaszczykowski dośrodkowywał w sunących wślizgiem rywali. Mógł przeczekać ich atak.

Pokazał się Cristiano Ronaldo. Gwiazdor reprezentacji Portugalii miał sporo miejsca, sporo czasu i nie wiadomo dlaczego kopnął piłkę w boczną siatkę. Dotychczas strzały goleadora Realu Madryt nie są groźne.

18-latek znalazł sposób na żelazną defensywę Polaków.

Krótki napór Portugalczyków bez strzału. Polacy uspokajają sytuację i budują atak pozycyjny. Pozwalają rozgrywać przeciwnicy, rezygnując z wysokiego pressingu.

Rozegrał się Renato Sanches. Ponownie dał mu dośrodkować Artur Jędrzejczyk i ponownie musiał wyjaśnić sytuację Łukasz Fabiański. Pewny chwyt bramkarza Swansea City.

Dwa dośrodkowania w szesnastkę Polski z obu stron boiska. Pierwsze wybił Michał Pazdan, a drugie złapał Łukasz Fabiański.

Łukasz Piszczek znalazł miejsce na dośrodkowanie z prawego skrzydła. Strzelił po podaniu swojego byłego klubowego partnera Robert Lewandowski. Tym razem nie ma gola. Rui Patricio obronił!

Po przerwie Polska utrzymuje się przy piłce. Generalnie podopieczni Adama Nawałki mają 53 procent posiadania.

Michał Pazdan został nadepnięty przez Naniego. Kto jak kto, ale stoper reprezentacji Polski nie zwijał się długo z bólu.

Drugą połowę rozpoczęła reprezentacja Portugalii. Pewnie spróbuje pójść za ciosem, ale przecież także Polacy mają swój plan.

Gra wznowiona po przerwie!

Czy ćwierćfinał rozstrzygnie się w 90 minutach?

Renato Sanches zdobył swojego pierwszego gola w zespole narodowym. Po tym trafieniu zrobiło się 1:1 w Marsylii.

Obie drużyny równie blisko i daleko od półfinału Euro 2016.

Dość intensywne spotkanie, a piłka przenosi się szybko spod jednego pod drugie pole karne. O niebo lepsze widowisko niż poprzedni mecz Portugalii z Chorwacją.

11

1:1 po nieco ponad 45 minutach meczu w Marsylii. Będzie jeszcze gorąco w tym ćwierćfinale!

Doliczona minuta przez sędziego.

Artur Jędrzejczyk podłączył się do ataku na lewej stronie boiska. Zrobił przewagę w polu karnym, ale dośrodkował prosto w nogi Portugalczyka.

Kibice której reprezentacji wyjdą szczęśliwi ze stadionu?

Żółtą kartkę otrzymał Artur Jędrzejczyk.

Korner Portugalii, po którym nic wynikło. Dobrze ustawili się obrońcy w białych strojach. W statystyce rzutów rożnych drużyna Santosa prowadzi 3:1.

33. minuta i strzał Renato Sanchesa wprowadził w stan euforii całą Portugalię.

Jakub Błaszczykowski daje teraz pozytywny impuls drużynie. Umiejętnie zastawił piłkę i dał się sfaulować w bocznym sektorze boiska.

Ostre starcie Grzegorza Krychowiaka z Cristiano Ronaldo. Piłkarze znają się dobrze z Primera Division. Sędzia nie upomniał faulującego Polaka kartką.

Składał się do strzału Arkadiusz Milik, a po chwili obrońcy musieli rozpaczliwie interweniować po mocnym wstrzeleniu Jakuba Błaszczykowskiego.

Walczą Polacy. Nikt nie obiecywał im, że będzie łatwo. Przenieśli grę na połowę południowców i budują rozsądnie atak pozycyjny.

Gol! Strzelił Renato Sanches. Asystował mu Nani.

Tymczasem faktem stało się wyrównanie. Niestety mecz rozpoczyna się praktycznie od początku. Perfekcyjna bomba Renato Sanchesa z 18. metra w krótki róg. Nie zdążył ze wślizgiem Artur Jędrzejczyk i z paradą Łukasz Fabiański, więc rywale mają gola.

Kwadrans do przerwy. Marzenie milionów Polaków: druga bramka, która sprowadzi naszpikowanego gwiazdami przeciwnika do parteru.

Polacy byli dziś błyskawiczni.

Michał Pazdan staranował jak tur Cristiano Ronaldo. Sędzia nie pokusił się, by odgwizdać jedenastkę, choć stoper reprezentacji Polski nie przebierał w środkach.

Cristiano Ronaldo oswobodził się spod opieki obrońców przed polem karnym. Był na 20. metrze i mierzył w kierunku bramki Polaków. Nie było to idealne uderzenie, ale pierwsze celne na bramkę Łukasza Fabiańskiego.

Groźne rozegranie Cristiano Ronaldo i spółki. Futbolówka posłana za plecy bloku obronnego Polaków. Można odetchnąć: udało się zablokować dośrodkowanie, a w roli ratownika Kamil Glik.

Często fauluje Renato Sanches. Komplementowany w ojczyźnie pomocnik jest wyprowadzony z równowagi przez nieustępliwą defensywę reprezentacji Polski.

Fajny okres w grze Polaków. Coraz mniej Portugalczyków na połowie przeciwnika. I nie ma co ukrywać: to dobrze.

"Lewy" się obudził, kiedy turniej rozkręcił się na dobre!

Urwał się Portugalczykom Kamil Grosicki. Szkoda, że nie dostarczył równie wypieszczonego podania któremuś z napastników jak w 2. minucie.

Arkadiusz Milik wywalczył rzut rożny, a wykonał go Jakub Błaszczykowski. Radzi sobie reprezentacja z południa kontynentu.

Mija powoli 20. minuta. Najważniejsza informacja jest taka, że Polska prowadzi i jest o krok bliżej półfinału Euro 2016. Portugalia przycisnęła przez moment, może dwa, ale Łukasz Fabiański nie musi dokonywać cudów w bramce.

Dwie akcje zespołu Adama Nawałki. Nie ogranicza się do statystowania. "Lewy" strzelił płasko prosto do koszyczka Rui Patricio, a po chwili Kamil Grosicki dośrodkował w maliny.

Piękna radość naszych kapitanów!

Cristiano Ronaldo mierzył po raz pierwszy dziś z rzutu wolnego. Odległość 35 metrów. Efekt: gwiazdor Realu Madryt huknął w pół białego muru Polaków.

Riposta nadeszła. Arkadiusz Milik miał trochę miejsca po podaniu Grzegorza Krychowiaka i postanowił uderzył płasko zza 16. metra. Pudło i od bramki Rui Patricio.

Całe zamieszanie kończy sędzia Felix Brych. Joao Mario złapany na spalonym i Polacy mają szansę, by odpowiedzieć jakimś atakiem.

Mierne dośrodkowanie z narożnika boiska. Za moment reprezentacja Portugalii będzie miała okazję na poprawienie się. Tym razem interweniował Kamil Glik.

W ostatnim momencie wrócił Michał Pazdan i skutecznie przeciął podanie Cedrica Soaresa w kierunku Cristiano Ronaldo. Będzie jeszcze korner dla zespołu z Półwyspu Iberyjskiego.

Tak cieszyli się Polacy!

Nani był na skraju pola karnego. Nie przebił się swoim strzałem, ale wysłał Polakom ostrzeżenie w 10. minucie. Na Portugalię trzeba uważać od początku do końca meczu.

Cristiano Ronaldo dośrodkował w pole karne Polaków. Dotychczas Łukasz Fabiański jest jednak biernym obserwatorem wydarzeń. Nie zagrażają mu Portugalczycy.

Robert Lewandowski zdobył swojego pierwszego gola na Euro 2016, natomiast Kamil Grosicki ma drugą asystę na wielkim turnieju.

W posiadaniu piłki Polacy. Michał Pazdan wprowadzał ją na połowę reprezentacji Portugalii. Zabrakło trochę dokładności i jest przechwyt Renato Sanchesa.

Wielka sektorówka przewitała Polaków w ćwierćfinale.

Renato Sanches sfaulowany w środku pola i Selecao rozpoczęło od rzutu wolnego. Na razie rywale Polski grają nerwowo i Grzegorz Krychowiak zmusił ich po chwili do przewinienia.

Cała Portugalia w szoku, natomiast dla zespołu Adama Nawałki ćwierćfinał rozpoczął się idealnie. Do końca meczu jeszcze bardzo dużo czasu.

Portugalczycy rozpoczęli ospale i mają problem. Po zmianie wyniku próbują błyskawicznie odpowiedzieć, ale mądrze przesuwają się Polacy.

Gol! Strzelił Robert Lewandowski. Asystował mu Kamil Grosicki.

GOOOOOOOOOOOOL! Wielkie przełamanie Roberta Lewandowskiego już w 2. minucie! Napastnik reprezenatacji Polski znalazł się we właściwym czasie i miejscu w polu karnym, by zakończyć strzałem do siatki płaskie dośrodkowanie Kamila Grosickiego. Fatalnie pomylił się Cedric Soares, który umożliwił szarżę "Grosikowi" na lewym skrzydle.

Pierwszy gwizdek w Marsylii! Polacy i Portugalczycy rozpoczęli bitwę o półfinał Euro 2016.

Mecz poprzedza minuta ciszy upamiętniająca ofiary zamachu w Stambule.

Mazurek Dąbrowskiego w Marsylii. Polacy w braterskim uścisku. Robert Lewandowski delikatnie mrugnął z kierunku kamery, kojąc zdenerwowane serca kibiców.

Na początek hymn Portugalii, która jest formalnie zespołem przyjezdnym. Kapitanem Selecao jest Cristiano Ronaldo.

Piłkarze zameldowali się na murawie. Polacy w jednolitych białych strojach, Portugalia w tradycyjnych bordowych. Czas na hymny narodowe.

Trybyny oczywiście pełne. Drużyna Adama Nawałki może liczyć na wsparcie z trybun. Ponadto są z nią miliony serc w Polsce.

Temperatura rośnie i trudno się dziwić.

Przekonajmy się, czy dziś Cristiano Ronaldo poprawi swoje statystyki.

Dobiega końca wielkie oczekiwanie!

Która reprezentacja awansuje do półfinału Euro 2016?

W składzie reprezentacji Polski bez niespodzianek. Adam Nawałka postawił na żelazną jedenastkę, która awansowała do ćwierćfinału Euro 2016. Za zdobywanie goli mają odpowiadać Robert Lewandowski wspierany przez Arkadiusza Milika.

Pod stadionem w Marsylii królowały barwy biało-czerwone. Na stadionie będzie ponad 30 tysięcy kibiców z Polski.

Polska i Portugalia są niepokonane we Francji. Najtrudniejszym przeciwnikiem Biało-Czerwonych byli Niemcy, z którymi zremisowali bezbramkowo. Cristiano Ronaldo i spółka wyeliminowali w spotkaniu o awans do ćwierćfinału Chorwację. Jedynego gola zdobyli w dogrywce po ciężkostrawnym widowisku.

Cała Polska i w dużej mierze Francja biało-czerwona.

Sędzia: Felix Brych (Niemcy).

Ławka rezerwowych reprezentacji Portugalii: Anthony Lopes, Eduardo - Bruno Alves, Ricardo Carvalho, Joao Moutinho, Eder, Vieirinha, Danilo Pereira, Rafa Silva, Ricardo Quaresma.

Ławka rezerwowych reprezentacji Polski: Wojciech Szczęsny, Artur Boruc - Thiago Cionek, Tomasz Jodłowiec, Karol Linetty, Mariusz Stępiński, Jakub Wawrzyniak, Sławomir Peszko, Bartosz Salamon, Piotr Zieliński, Bartosz Kapustka, Filip Starzyński.

Przeciwnikiem reprezentacji Polski w ćwierćfinale Euro 2016 będzie Portugalia, która nigdy w historii nie zwyciężyła na wielkim turnieju. Tradycją stało się, że drużyna która wyeliminowała Selecao w fazie pucharowej, awansowała później do finału.

Polska uczestnikiem pierwszego ćwierćfinału Euro 2016.

Na Stade Velodrome w Marsylii mecz, na który czeka cała Polska. Reprezentacja prowadzona przez Adama Nawałkę zagra o historyczny półfinał mistrzostw Europy. Przeciwnikiem będzie Portugalia naszpikowana piłkarzami znanymi doskonale w światowym futbolu.