Włochy
47' Nicolo Barella 55' Leonardo Bonucci 67' Leonardo Bonucci 84' Lorenzo Insigne 90+6' Giorgio Chiellini 114' Jorginho
Anglia
2' Luke Shaw 106' Harry Maguire
1:1 (3 : 2 )

Donnarumma broni uderzenie Saki! Włosi mistrzami Europy!

Pickford broni strzał Jorginho! Niesamowite sceny na Wembley!

Donnarumma broni strzał Sancho!

Bernardeschi w sam środek, Italia strzela na 3:2!

Nie trafia Rashford! Słupek! Włosi wciąż w grze!

Bonucci się nie myli. 2:2.

Maguire w samo okienko! Anglia na prowadzeniu.

Pickford broni strzał Belottiego! Szaleństwo na Wembley!

Kane posłał prawdziwy pocisk w kierunku bramki. Donnarumma rzucił się we właściwy róg, ale nie dał rady interweniować.

Berardi trafia na 1:0!

Sędzia jeszcze tłumaczy bramkarzom obu zespołów, co wolno, a czego nie wolno im robić.

Kolejność strzelających ustalona, losowanie przeprowadzone. Za kilka minut poznamy mistrza Europy.

Kto wygra rzuty karne?

Koniec meczu! Przed nami konkurs rzutów karnych!

Włosi w ataku pozycyjnym, ale Di Lorenzo popisał się bardzo nieudanym dośrodkowaniem i piłka opuściła boisko.

Minimum trzy minuty doliczyli sędziowie.

Anglia. Schodzi: Kyle Walker. Wchodzi: Jadon Sancho.

Anglia. Schodzi: Jordan Henderson. Wchodzi: Marcus Rashford.

Rzut rożny dla Italii.

Jeden z ostatnich ataków reprezentacji Włoch. Długo buduję tę akcję.

Bernardeschi reklamuje zagranie ręką Stonesa we własnym polu karnym, jednak sędziowie są innego zdania.

Żółtą kartkę otrzymał Jorginho.

Jeden i drugi przez chwilę nie podnosili się z murawy.

Zderzenie Grealisha z Jorginho. Obaj walczyli o piłkę, nieznacznie szybszy był Anglik.

Ładna akcja Grealisha ze Sterlingiem, jednak raz jeszcze świetnie w defensywie spisał się Chiellini. Już na leżąco wybijał piłkę.

Coraz więcej niedokładnych zagrań z obu stron. Zmęczenie daje o sobie znać.

Dośrodkowanie Kane'a z lewej flanki i świetnie na piątym metrze spisał się Donnarumma.

Bernardeschi oddał mocny strzał z rzutu wolnego, trochę zaskoczony był Pickford i odbił piłkę przed siebie, ale na jego szczęście nie ruszyli w porę do dobitki rywale.

Żółtą kartkę otrzymał Harry Maguire.

Belotti faulowany trzydzieści metrów od angielskiej bramki. Kolejna okazja dla Włochów ze stałego fragmentu.

Czy będziemy świadkami konkursu rzutów karnych?

Rozpoczynamy ostatni kwadrans na Wembley!

Koniec pierwszej połowy dogrywki.

Minimum jedna minuta doliczona.

Kolejna próba Włochów zza pola karnego, ale zablokowany został Locatelli.

Okazja dla Italii! Walker dał się ograć Emersonowi, ten miał dużo miejsca z lewej strony, zagrał w pole karne na bliższy słupek, ale nie trafił w piłkę Bernardeschi!

Pierwsza akcja Grealisha, krótki drybling w polu karnym Włochów, ale po chwili mieliśmy nieporozumienie z Saką i Anglicy stracili piłkę.

Anglia. Schodzi: Mason Mount. Wchodzi: Jack Grealish.

Zablokowany strzał Belottiego zza pola karnego. Trochę nieprzygotowaną pozycję miał włoski napastnik. Pewnie interweniuje Pickford.

Włosi wybili piłkę poza pole karne, był tam ustawiony Phillips, poszukał strzału przy dalszym słupku, lecz zabrakło mu przynajmniej dwóch metrów.

Włochy. Schodzi: Marco Verratti. Wchodzi: Manuel Locatelli.

Chiellini w ostatniej chwili zatrzymał szarżującego lewą stroną Sterlinga. Anglia będzie mieć jednak rzut rożny.

Długie podanie w kierunku Berardiego, ale zdecydowanie bliżej do piłki miał Pickford.

Widać dużą koncentrację wśród zawodników obu drużyn. Nikt nie chce przede wszystkim popełnić błędu na początku dogrywki.

Włochy. Schodzi: Lorenzo Insigne. Wchodzi: Andrea Belotti.

Zaczynamy pierwszą część dogrywki.

Za chwilę pierwsza połowa dogrywki. A gdyby w tej sytuacji trafił Berardi, Włosi już teraz mogliby świętować.

Koniec podstawowego czasu gry. Remis 1:1, a zatem przed nami dogrywka w Londynie!

Żółtą kartkę otrzymał Giorgio Chiellini. Faulowany taktycznie Saka.

Długo budują akcję Włosi, ale na razie nic z tego nie wynika. Anglicy bardzo mocno wycofani.

Dośrodkowanie Berardiego... do nikogo. Jakby bez pomysłu Włosi.

Druga połowa potrwa o minimum sześć minut dłużej!

Przedzierał się lewą stroną Sterling, wbiegł dynamicznie w pole karne, ale dobrze zablokował go Bonucci i skrzydłowy Manchesteru City nie zdołał utrzymać piłki w boisku.

Gramy. Ostatnie kilkadziesiąt sekund podstawowego czasu gry na Wembley.

Ochroniarze mają problemy ze złapaniem tego kibica.

Sędzia przerwał grę. Jakiś kibic wbiegł na murawę.

Chiesa jednak nie dał rady kontynuować zawodów. Jeden z najlepszych zawodników meczu finałowego.

Shaw chciał być bohaterem finału, próbował uderzenia bez przyjęcia z dwudziestego metra, jednak oddał bardzo niecelny strzał.

Żółtą kartkę otrzymał Lorenzo Insigne. Spóźniony wślizg w nogi Phillipsa.

Mount zagrał z lewej strony w pole karne... trochę za mocno i nie zdołał opanować piłki Saka.

Chiesa wraca na boisko.

Chiesa wreszcie się podniósł, jednak trudno powiedzieć czy będzie mógł kontynuować grę.

Gra została przerwana. Chiesa potrzebuje pomocy medycznej.

Kontratak Włochów i kolejny raz błysnął Chiesa, jednak Anglicy zdołali go zablokować. Jeszcze narzeka na jakiś uraz włoski skrzydłowy.

Wydawało się, że Maguire straci piłkę na własnej połowie, ale po chwili rozległ się gwizdek arbitra. Jego zdaniem faulował Jorginho.

Kwadrans do końca meczu, a nieustannie atakują podopieczni Manciniego. Anglicy w drugiej połowie są jedynie tłem.

Anglia. Schodzi: Declan Rice. Wchodzi: Jordan Henderson.

Ależ okazja dla Włochów, to powinien być gol! Fantastyczne długie podanie Bonucciego, Berardi uprzedził Pickforda, ale włożył zbyt dużo siły w to uderzenie i piłka przeleciała nad poprzeczką!

Jakże inaczej wygląda teraz to spotkanie. Włosi są coraz bardziej pewni siebie i atakują coraz odważniej.

Anglia. Schodzi: Kieran Trippier. Wchodzi: Bukayo Saka.

Olbrzymia przewaga Włochów w drugiej połowie. Anglicy jakby byli w szoku. Przed przerwą wyglądało to zgoła inaczej.

Kto będzie mistrzem Europy?

Chiesa... indywidualna akcja na prawej stronie. Nie było jednak nikogo w polu karnym. Nie wyszło mu dośrodkowanie.

Gol! Strzelił Leonardo Bonucci.

I mamy wyrównanie! Włosi mieli rzut rożny, zakotłowało się w polu karnym, Pickford w świetnym stylu obronił pierwszy strzał Verrattiego, odbił piłkę na słupek, ale był już bezradny wobec dobitki Bonucciego.

Świetnie dośrodkowanie Chiesy, ale Maguire uprzedził Insigne w polu karnym. Będzie korner dla Italii.

Anglicy mieli jeszcze jeden rzut rożny, dośrodkowywał Trippier, ale tym razem nie udało się stworzyć zagrożenia.

Stones strzelił w środek bramki, jednak Donnarumma nie ryzykował i odbił piłkę nad poprzeczkę.

A tymczasem Mount powalczył z Di Lorenzo i będzie rzut rożny dla Anglii.

Ależ fantastyczna akcja Chiesy! Wydawało się, że nic z tego nie będzie, bo był sam w polu karnym, a mimo to zdołał wypracować sobie sytuację strzelecką. Fantastycznie broni jednak Pickford!

Nieźle zapowiadała się akcja Włochów, lecz arbiter dopatrzył się zagrania ręką u Emersona.

W ataku Włosi, z kolei Anglicy bronią się całym zespołem na własnej połowie. Harry Kane biega gdzieś na 40. metrze od własnej bramki.

Szansa dla Włochów! Insigne strzelał z ostrego kąta, ale sytuacyjnie broni Pickford!

Shaw zacentrował z rzutu wolnego, jednak Maguire oddał niecelny strzał głową.

Żółtą kartkę otrzymał Leonardo Bonucci. Za faul na Sterlingu.

Włochy. Schodzi: Ciro Immobile. Wchodzi: Domenico Berardi.

Włochy. Schodzi: Nicolo Barella. Wchodzi: Bryan Cristante.

Aktywny jest Insigne, szuka gry, ale niewiele z tego wynika. Przed momentem złamał akcję do środka, ale oddał fatalny strzał w kierunku dalszego słupka.

Kolejny raz Insigne szukał strzału z rzutu wolnego, ale ponownie nie trafił w bramkę.

Sterling faulował Insigne tuż przed własnym polem karnym. Będzie bardzo groźny rzut wolny dla reprezentacji Włoch.

Czy Włosi odrobią straty i będą mistrzem Europy?

Sytuacja nie była nawet sprawdzana przez VAR.

Dynamiczne wejście Sterlinga w pole karne, po którym Anglik się przewrócił, ale sędzia plastycznym gestem pokazał, że nie było mowy o przewinieniu.

Żółtą kartkę otrzymał Nicolo Barella. Kane był nieprzepisowo powstrzymywany i tym razem arbiter wyciągnął już kartkę z kieszeni.

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

Przerwa powoli dobiega końca. Piłkarze wracają na murawę.

Na boisku zdecydowanie lepsi są Anglicy, ale przed meczem ich kibice się nie popisali...

A tu sytuacja ze wspomnianej 2. minuty. Tak Anglia wyszła na prowadzenie w meczu z Włochami:

Koniec pierwszej połowy w Londynie! Anglia prowadzi z Włochami od 2. minuty i bramce Luka Shawa.

Bardzo nieudany strzał z dystansu oddał Bonucci.

Italia w ataku pozycyjnym w jednej z ostatnich akcji pierwszej połowy.

Jeszcze strzelał Verratti, jednak nie zdołał zaskoczyć Pickforda.

Dośrodkowanie Di Lorenzo z prawej strony, strzelał Immobile, ale trafił wprost w dobrze ustawionego Stonesa.

Pierwsza połowa zostanie przedłużona o minimum cztery minuty.

Rozpędził się z lewej strony Emerson, złamał akcję do środka, minął dwóch rywali, jednak zabrakło decyzji o strzale.

Aut dla Włochów, ale prosty błąd techniczny popełnił Insigne i grę od bramki wznowi Pickford, który nie ma dziś zbyt wiele pracy.

Gwizdy angielskich kibiców, ponieważ cały czas utrzymują się przy piłce Włosi.

Wybijają piłkę Anglicy.

Faulowany Barella i Włosi będą mieć rzut wolny. Okazja do dośrodkowania, bo jednak sytuacja nie jest w świetle bramki.

Wścieka się Jorginho, bo jego zdaniem koledzy grają zbyt wolno i nie pokazują się na pozycje. Pomocnik Chelsea wręcz wygania pozostałych zawodników do przodu.

Coraz mniej czasu do końca pierwszej połowy, a obraz gry nie ulega zmianie. Włosi w dalszym ciągu nie mają argumentów w ofensywie.

Immobile złapany na spalonym.

A tymczasem bliscy podwyższenia prowadzenia Anglicy! Shaw posłał rewelacyjne podanie w pole karne, ale jakimś cudem wybronili się reprezentanci Włoch.

Fantastyczna indywidualna akcja Chiesy środkiem boiska. Nie byli w stanie powstrzymać go Anglicy... uderzenie z dwudziestu metrów i zabrakło niewiele, a mielibyśmy remis!

Długo rozgrywali akcję Włosi, ale Insigne podawał zbyt mocno do obiegającego go Emersona. Ten mimo sporej ambicji nie zdołał utrzymać piłki w obrębie boiska.

Mimo iż Anglia prowadzi, to cały czas atakuje i próbuje utrzymać się przy piłce. Włosi mają olbrzymie problemy w środkowej strefie boiska. Grają zbyt wolno, przewidywalnie.

Insigne pokusił się o strzał z ponad dwudziestu pięciu metrów, ale źle ustawił celownik i kopnął wyraźnie obok bramki.

Teraz dla odmiany spokojnie rozgrywają piłkę w środku pola Anglicy.

Tymczasem Jorginho wrócił na boisko. Oba zespoły już w komplecie.

Kontratak Włochów, był na prawej stronie rozpędzony Chiesa, ale nie miał pomysłu na zakończenie akcji. Próbował płasko zacentrować, jednak Włosi ruszyli do tej akcji zbyt małą liczbą zawodników.

Gra wznowiona, Jorginho opatrywany poza linią boczną boiska.

Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

Jorginho upadł na murawę. Wygląda to na jakiś uraz.

Mniej intensywny okres meczu, więc szybki rzut oka na social media. Luke Shaw autorem najszybszego gola w historii mistrzostw Europy.

Do końca meczu jeszcze bardzo dużo czasu, ale już teraz widać, że Włochom bardzo się spieszy.

Długie podanie w kierunku Emersona, jednak ten złapany na minimalnym spalonym.

Włosi w ataku pozycyjnym, ale - jak na razie - Anglicy bronią się perfekcyjnie i nie pozwalają swoim rywalom na zbyt wiele.

Dośrodkowanie Trippiera, ale wybili piłkę Włosi. Jeszcze centrował Mount, lecz tym razem pewnie interweniował Donnarumma.

Kolejna świetna akcja Anglików. Shaw na jeden kontakt do Mounta, ten jednak nie zdołał minąć Jorginho. Jeszcze jeden korner dla Anglii.

Pewnie interweniuje na przedpolu Donnarumma. Centrował z rzutu rożnego Trippier.

Kane po raz kolejny fantastycznie rozprowadził akcję na prawą stronę, ale Di Lorenzo wybił piłkę na rzut rożny po dośrodkowaniu Trippiera.

Długie podanie Insigne w kierunku Immobile, jednak dobrze na przedpolu spisał się Pickford i pewnie złapał futbolówkę.

Kapitalne prostopadłe podanie do Trippiera, ten szukał płaskiego zagrania wzdłuż pola karnego, ale Chiellini uprzedził atakującego piłkę Sterlinga.

Anglicy byli przed tym meczem bardzo pewni siebie. I - na razie - się to sprawdza.

Na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Insigne, jednak uderzył dobry metr nad poprzeczką.

Dynamiczny rajd Chiesy, wreszcie faulował go Shaw i Włosi będą mieć rzut wolny z dwudziestego piątego metra.

Włosi w ataku pozycyjnym. I prawdopodobnie tak to spotkanie będzie teraz wyglądać. Anglia ma już swój wynik. Oni już nie muszą atakować. Mogą poczekać na własnej połowie i poszukać swych okazji w kontrze.

I od razu wzmaga się doping angielskich fanów. Wembley żyje od pierwszych minut.

Niesamowity początek Anglików. Zabrakło koncentracji w reprezentacji Włoch. Mieli przynajmniej dwie okazje, by przerwać ten kontratak, ale nie dali rady.

Gol! Strzelił Luke Shaw. Asystował mu Kieran Trippier.

Ależ kontratak w wykonaniu Anglików! Kane podał na prawe skrzydło do Trippiera, ten miał sporo miejsca, wreszcie pokusił się o dośrodkowanie, a zamykający akcję na dalszym słupku Luke Shaw wprawił w euforię miejscowych kibiców!

Dośrodkowanie Insigne, ale tym razem dobrze zachował się Maguire i wybił piłkę.

Maguire popełnił fatalny błąd. Niecelnie podawał w kierunku Pickforda i Włosi będą mieć rzut rożny.

Rozpoczęli Włosi.

Początek meczu!

Sędzią dzisiejszego meczu jest Bjorn Kuipers z Holandii.

Pięknie wybrzmiały oba hymny. Jeszcze kilka chwil i zaczynamy wielkie granie w Londynie.

Czas na hymny obu państw.

Piłkarze wychodzą na boisko!

Kto wygra finał Euro 2020?

Portugalczyk Eder przyniósł właśnie trofeum za zdobycie mistrzostwa Europy i postawił je w wyznaczonym miejscu.

Na Wembley trwa ceremonia przed finałem.

Przed stadionem działo się naprawdę sporo.

A to zestawienie Anglików:

Skład Włochów na finał!

Tymczasem w okolicach stadionu... dzieje się.

Szatnie już gotowe. Czekamy na składy obu zespołów.

Obie reprezentacje są już na Wembley.

Czekaliśmy na ten dzień od miesiąca. I oto nadszedł. Pora na finał Euro 2020, w którym naprzeciwko siebie staną reprezentacje Włoch oraz Anglii. Początek spotkania o godz. 21 na Wembley, choć formalnie rolę gospodarza pełnić będą Włosi.