Polska
22' Grzegorz Krychowiak 46' Karol Linetty 62' Grzegorz Krychowiak
Słowacja
18' Wojciech Szczęsny 20' Tomas Hubocan 69' Milan Skriniar
1:2

Koniec. Po słabej 1. połowie w 2. szybko wyrównaliśmy. Potem "popis" dał Krychowiak. Czerwona kartka, później gol dla Słowaków i przegrywamy. Z Hiszpanią gramy, jak zwykle, o wszystko.

Puchacz dośrodkował. Piłka na aucie, tam też są nasze marzenia.

Lewandowski atakowany przez armię Słowaków odegrał do Świderskiego. Rezerwowy uderzył z ok. 16 metrów, ale wprost w Dubravkę.

Słowacy nerwowo, na oślep wybijają piłkę. To już końcowe sekundy.

Jeszcze gramy "na chaos", ale czasu już jest strasznie mało.

Słowacja. Schodzi: Ondrej Duda. Wchodzi: Jan Gregus.

DLACZEGO?????? Bednarek uderzał z pola karnego. Centymetry obok słupka. To powinien być gol!

Sędzia doliczył 4 minuty.

Dogranie Moder wypiąstkował bramkarz.

Będzie rzut wolny dla Polaków. Można dośrodkować. - Wołaj Wojtka - krzyczymy do Sousy.

Puchacz ładnie ograł dwóch rywali, ale dośrodkował zbyt anemicznie.

Moder z kornera na trzeci metr, ale nie miał kto jej wbić do bramki! Niewiele brakowało!

Dogranie Puchacza, piłka odbiła się od nogi obrońcy i spadła na bramkę.

Będzie dobrze?

Słowacja. Schodzi: Robert Mak. Wchodzi: Tomas Suslov.

Słowacja. Schodzi: Lukas Haraslin. Wchodzi: Michal Duris.

Puchacz ruszył, przewrócił się, wstał, przewrócił, wstał. I tyle. Mamy aut.

Polska. Schodzi: Mateusz Klich. Wchodzi: Jakub Moder.

Po rzucie rożnym piłka wybita przed pole karne do Puchacza. Ten huknął z woleja, ale przestrzelił.

Jeeeeeeeeest! Mamy rzut rożny!

Atak pozycyjny. Słowacy dobrze się ustawiają, my niewiele potrafimy. Kogoś to jeszcze dziwi?

Polakom nie ma kto zaszczepić wiary w sukces. Ataki są jednostajne, nie potrafimy zagrozić Słowakom. Gdzie jest Lewandowski?

Pozostało niewiele ponad dziesięć minut złudzeń i powoli możemy myśleć o meczu o wszystko. Jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Hiszpanie już drżą.

Zagranie z rzutu wolnego na piętnasty metr do Bednarka. Ten skierował piłkę w kierunku bramki. Strzał to nie był.

Bez pomysłu, bez ikry, bez niczego. Tak to możemy grać z FC Albatros z Karolem Krawczykiem w bramce i Tadziem Norkiem w defensywie.

Jeśli tak dalej pójdzie to za osiem dni polscy... piłkarze rozpoczną urlopy.

Polska. Schodzi: Maciej Rybus. Wchodzi: Tymoteusz Puchacz.

Nie mamy pomysłu na atak. Wszystko jest bardzo chaotyczne. Za moment będą zmiany.

Sprzed pola karnego uderzył Zieliński. Po raz kolejny daleko od bramki. To może irytować.

Mamy dwadzieścia minut, ale gramy i jednego zawodnika mniej. Jesteśmy w stanie coś zdziałać?

Gol! Strzelił Milan Skriniar. Podziękujmy Krychowiakowi... Rzut rożny dla Słowaków. Piłka trafiła na dwunasty metr do Skriniara, a ten uderzył nie do obrony. 1:2.

Kucka wjechał z piłką niemal w pole karne. Po chwili piłka trafiła do Haraslina. Uderzenie trafiło w boczną siatkę.

Atak pozycyjny Polaków, ale Zieliński zamiast do partnera zagrał w aut.

Teraz Słowacy poczuli moc. Oni czują, że mogą sięgnąć po trzy punkty. Polacy stanęli na własnej połowie i czekają.

Wszystko nam się posypało. A tak dobrze po przerwie wszystko wyglądało.

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Grzegorz Krychowiak. To mamy problem.

Niestety ustały nasze ataki. Słowacy długo rozgrtwają piłkę na naszej połowie.

Polacy są w stanie zdobyć drugą bramkę i wygrać?

Godzina za nami. Słowakom udało się oddalić grę od własnej bramki.

Zieliński dośrodkował, ale bardzo, bardzo źle. Piłka dla Słowaków.

"Urwał", ale trafił w głowę wystającą z muru. Będzie rzut rożny.

Lewandowski już szlifuje buta. Za moment "urwie".

Rybus wywalczył "z niczego" rzut wolny kilka metrów przed linią pola karnego.

Słowacy mają problemy. To trzeba wykorzystać. Szukajmy drugiej bramki!

Ponownie jesteśmy w polu karnym Słowaków. Lewandowski klatką piersiową zgrał piłkę, ale trochę niedokładnie.

Zagranie do Maka, który był jednak na spalonym.

Pierwsza próba po przerwie Słowaków. Sprzed pola karnego lewą nogą uderzył Haraslin, kilka metrów obok bramki.

Zieliński dośrodkował na szósty metr do Glika. Nasz stoper główkował, ale ponad bramką.

Piłka w polu karnym trafiła pod nogi Linettego. Ten uderzył płasko, ale zbyt szybko i wprost w bramkarza. Szkoda.

Atak pozycyjny Polaków. Gorąco musiało być w szatni w przerwie.

Akcja Polaków zakończona niecelnym strzałem Zielińskiego. Szukamy drugiej bramki.

Świetny początek po przerwie. Pójdźmy za ciosem. Pokażmy rywalom moc!

Gol! Strzelił Karol Linetty. Asystował mu Maciej Rybus. Cóż za początek 2. połowy! Klich w polu karnym na lewo do Rybusa, ten do Linettego. Pomocnik dołożył nogę, Dubravka piłki nie sięgnął. 1:1!

Gramy!

Przerwa. Zasłużenie przegrywamy ze Słowacją. Na szczęście mecz ma dwie połowy. Mądrze wykorzystać kwadrans, pobić się w szatni, a potem ruszamy na Słowaków!

Jeszcze minuta przed nami.

Kontra Polaków, ale cały czas gramy z zaciągniętym ręcznym. To specjalnie?

Byliśmy już w polu karnym, ale wszystko ZBYT DŁUGO trwa.

W końcu, jakimś cudem, doszliśmy z piłką w pole karne. Uderzał Lewandowski, ale bardzo daleko od bramki.

Kontra Polaków, Lewandowski truchtał z piłką środkiem pola. Rywale zdążyli wrócić.

Słowacy długo rozgrywają piłkę. Oni chcą dotrwać do przerwy ze skromnym prowadzeniem. Naszych wciąż nie ma.

Trochę płaczemy. Kolejny turniej i znowu na wejście zarabiamy z tzw. liścia. Ile razy można?

Niestety coraz bliżej przerwy. A może na szczęście. Nic nie potrafimy zdziałać.

Widzisz w grze naszych jakiś zamysł taktyczny?

Ło ludzie... Linetty chciał uderzyć lewą nogą. Próbował. I na tym zakończmy.

A Słowacy wciąż swoje. Hamsik uderzył sprzed pola karnego. Kilka metrów obok słupka.

Płaski strzał Zielińskiego. Słabo i niecelnie.

Polacy atakują, ale mamy wrażenie, że "jadą" na ręcznym. Rywale grają z dużą lekkością.

W końcu coś. Z dystansu Krychowiak, pół metra ponad bramką.

Mamy dwa zęby i obydwa nas bolą. Na to się nie da patrzeć.

Kontra Słowaków, Kucka uderzył głową z jedenastu metrów. Wprost w bramkarza.

Jesteśmy w 1. połowie coś zdziałać?

Kwadrans do przerwy, a Polacy z przodu wyglądają jak orlikowa drużyna, która po raz pierwszy wyszła na boisko.

Sporo pewności zyskali Słowacy po zdobytej bramce. My wciąż mamy problemy sami ze sobą.

Atak pozycyjny Polaków. W końcu dogranie do Lewandowskiego, ale snajpera uprzedził rywal.

Potężny strzał oddał Juraj Kucka, piłka poszybowała tuż ponad poprzeczką naszej bramki. Możemy się założyć, że gdyby futbolówka trafiła w poprzeczkę, po chwili odbiłaby się od Wojciecha.

Polacy domagali się telefonu do pana Gila i analizę VAR. Sędzia uciął dyskusje. Karnego nie ma, Słowacy w ataku.

Szansa przed Polakami, ale niewiele z tego wyszło. Po chwili kontra Słowaków. Na szczęście Haraslin nie zdołał uderzyć.

Krzyk Pekarika, a on się tylko przewrócił. Panie Słowaku...

Po stracie gola z wszystkich, łącznie z nami, zeszło powietrze. Nie potrafimy zagrozić Słowakom.

Z taką grą to mistrzami Europy raczej nie będziemy. Co więcej, problem będzie w sobotę. I to duży!

Żółtą kartkę za faul taktyczny otrzymał Grzegorz Krychowiak.

Polacy ruszyli na Słowaków. W sumie co nam pozostało?

Żółtą kartkę otrzymał Tomas Hubocan.

Znowu musimy odrabiać straty. Stracony gol z niczego. Nie tak to miało wyglądać.

Gol samobójczy! Wojciech Szczęsny. Mak w łatwy sposób urwał się po lewej stronie Bereszyńskiemu i Jóźwiakowi. Strzał odbił się od Glika, następnie słupka. Po chwili futbolówka trafiła w Szczęsnego i wtoczyła się do bramki. 0:1.

Źle. Rzut wolny dla Polaków. Dogranie przeciągnięte, nikt nie miał prawa dojść do piłki.

Skrzyczał sędzia Kuckę, który ostro potraktował Zielińskiego. Wciąż bez kartek.

Odpowiadamy na zapytania w listach. Duda to Ondrej, nic nie ma wspólnego z Andrzejem. Krótko: to nie Andrzej.

Ruszyli Słowacy, Duda zszedł do środka pola. Płaski strzał trafił w boczną siatkę. Część fanów już się ucieszyła, ale zbyt wcześnie.

Cierpliwie rozgrywamy akcje, Słowacy czekają na przejęcie piłki i wyprowadzenie kontry.

Dobry początek Polaków. Jesteśmy aktywni, szukamy gola. Brakuje jeszcze strzałów.

Klich do Jóźwiaka, ten dośrodkował. Nadbiegający Rybus staranował Słowaka. Sędzia odgwizdał faul w ataku.

Rybus z rzutu wolnego na piąty metr. Martin Dubravka zdołał wypiąstkować piłkę.

Długo rozgrywamy piłkę. Wszystko dzieje się na naszej połowie. Dobrze ustawiają się Słowacy.

Kontra Polaków, ale zabrakło ludzi do szybszej akcji. Atak pozycyjny naszych.

W końcu na dłużej jesteśmy na połowie Słowaków. Rywale głęboko pod polem karnym. I dobrze.

Zieliński do Lewandowskiego. Superextrahipersnajper zwlekał ze strzałem i został zablokowany.

Sprzed pola karnego uderzał Lewandowski, trafił w cztery litery partnera.

Rzut wolny dla Słowaków. Dogrywał Hamsik, pod bramkę wrócił Lewandowski... i nas uratował.

Krychowiak ściął rywala. - Panie, żniwa to w wakacje - krzyczy Rumun do Polaka. Na szczęście kartki nie ma.

A teraz po żebrach dostał Krychowiak. - Ale nie boli - krzyknął.

Haraslin już sponiewierał Glika. Są jednak uśmiechy, to dowcip Słowaka był.

Gramy! Droga Polaków po złoto rozpoczęta!

Już po losowaniach, wymianie proporców. Za moment w końcu gramy!

Najgłośniej hymn śpiewał Kamil Glik. Dla obrońcy puchar, na zachętę.

Piłkarze już na murawie, na stadionie pustki. A można było zagrać w Zakopanem, albo w Nowym Targu.

Co cieszy? Słowacja to nie Senegal, to nie Korea Południowa. Uff... To kraj, który zamknął granice. Może to naszych zmotywuje? A serio to liczymy na naszych, na to, że pokażą to, co potrafią!

"Lewy" w maseczce. Może rywale go nie poznają?

Co nam się przypomniało? "Koko, koko Euro spoko". I to nam chodzi po głowie... Co zrobić.

Zaczynamy się trząść. To kawa czy emocje? Chyba jednak emocje. Do bojuuuuuuuuuuuuuu!

Jeszcze informacja dla fanów serialu "Klan". Wiemy, że czekają na nią. Dzisiaj losów rodziny Lubiczów nie poznamy.

Dwadzieścia minut do meczu.

Siódma kawa w dziesięć godzin to dobra decyzja?

Tłumów nie ma, jest kameralnie. Przynajmniej pogoda dobra.

Karol Linetty w wyjściowym składzie to dobry wybór selekcjonera?

Zmierzyliśmy sobie ciśnienie. I to fakt! Ono rośnie. Już nie jest takie jak rano, niczym u komara. Kilka kaw zrobiło swoje, ale jednak za dwa kwadranse nasze ORŁY wyjdą na boisko.

Jeśli ktoś zamierza śpiewać hymn to teraz jest ostatni moment, aby wyskoczyć po jajka do "spożywczaka". W sumie w niektórych "źródełkach" też są.

Do meczu pozostały trzy kwadranse. Jeśli komuś się nudzi...

W kadrze brakuje kontuzjowanego Arkadiusza Milika. Uznania u selekcjonera nie znalazł Kamil Grosicki.

Mecz poprowadzi Ovidiu Hategan (Rumunia).

3, 2, 1... Rozpoczynamy zabawę na Euro 2020. O 18 Polska rozpocznie swój pierwszy mecz podczas turnieju. W potyczce ze Słowakami jesteśmy faworytem, ale ostatnie występy Biało-Czerwonych optymizmem nie napawały.